---
Спорт

Не завжди перші, та завжди — гордість!

Не завжди перші, та завжди — гордість!
Щорічно у другу суботу вересня в Україні відзначають День фізичної культури і спорту. Цього року героями наших матеріалів стали дві спортивні школи Кіровоградщини, про досягнення яких «Вісник Кіровоградщини» неодноразово розповідав на своїх сторінках, а сьогодні знайомить з ними ближче.
ОЛЕКСАНДРІВСЬКА
ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА


Очолює її Микола Іванов. На посаді директора працює з 1977 року — у трудовій має два записи: служба в армії і директор спортшколи. Закінчив Київський інститут фізичної культури, отримавши там І розряд з легкої атлетики, відслужив армію, після якої його запросили на директорську посаду. Згодом до закладу прийшли тренери Володмир Черкас і Василь Тищенко. Розпочали разом впроваджувати легку атлетику (бо тоді спортшкола мала лише відділення волейболу), і вже за рік Микола Павлович підготував чемпіона України з легкої атлетики Анатолія Кульшая. Та його власна спортивна кар’єра на той час вже зупинилася — на четвертому курсі отримав травму коліна, і хоча якраз пішли результати, та продовжувати тренування не міг. Зараз може пограти з дітьми у футбол, пробігти крос 10 км у спокійному темпі. Він тренер з легкої атлетики І категорії, 2 роки тому отримав звання заслуженого працівника фізичної культури і спорту.

Говорить Микола Іванов: — Школа завжди була на провідних позиціях в області — наші вихованці були учасниками чемпіонату світу, є майстрами спорту. Ми пишаємося майстром спорту міжнародного класу Володимиром Білоконем — чемпіоном Європи з бігу на 110 м, Володимиром Рибалком — срібним призером універсіади з естафетного бігу в Канаді 4 по 400 м, Сергієм Тищенком — чемпіоном України, майстром спорту з бігу на 400 м, Наталією Абраменко — членом молодіжної збірної України, майстром спорту з бігу на 800 м, переможницею кубку України з бігу і призеркою чемпіонату України, яка на сьогодні є старшим тренером Кіровоградської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву, а також горді нинішнім нашим тренером — Вадимом Приймаком, до речі, моїм вихованцем, який у 2016 році отримав звання залуженого тренера України за те, що був першим тренером Тетяни Мельник, учасниці Олімпійських ігор, яка принесла команді залікові очки в естафетному бігу 4 по 400 м.

Легка атлетика і волейбол — наші провідні види спорту. Ще у нас є шахи, баскетбол, зараз у школі орендує приміщення Кіровоградська ДЮСШ №3, а також відкрилося відділення бойового самбо. У нас непогані, на мій погляд, успіхи, бо на роботу прийшли наші молоді тренери — колишні вихованці.

За останній рік чемпіонами України з комбінованого естафетного бігу стали Ярослав Сердюк, Максим Винник, Святослав Денисюк, призеркою чемпіонату України з бігу на 100 м стала Діана Шурта, Руслана Борса посіла ІІІ місце в естафеті 4 по 100 м, призером чемпіонату України з бігу на 110 м з бар’єрами став Ігор Коваленко. Наша сильна сторона — індивідуальні види спорту — в них ми можемо виграти й Україну, й Олімпійські ігри, а в ігрових видах ми не обіграємо Кропивницький, не обіграємо Світловодськ. Проте цього року наша команда виборола перше місце в обласних «Стартах надій» і поїхала на всеукраїнський етап у Луцьку, зайнявши ІІ місце. 12 років поспіль у обласній спартакіаді серед дорослих завдяки легкій атлетиці, кросу, багатоборствам ми теж виборюємо перші місця. Та й взагалі у нас склалася така традиція, що від нас чекають лише перші місця, якщо друге — то це вже велике розчарування. Як у пісні: «Кто у нас не первый, тот у нас второй».

Хоча школа діє з 1974 року, та власне приміщення вона отримала 8 років тому, це була будівля колишнього кінотеатру. Вона приведена до належного стану, утеплена, має власну котельню, наступного року плануємо капітальний ремонт спортивної зали. До цього багато часу діти займалися на базі загальноосвітніх шкіл, а тренери відчували себе незатишно, щоразу змінюючи одні чужі стіни на інші. Минулого року на баланс спортивної школи передали стадіон ім. Миколи Шишки, який раніше належав районному товариству «Колос».
У школі працює 24 тренери. Ми досягли того, що майже в усіх (18) школах району маємо філії, у яких учитель фізвиховання працює тренером з погодинною оплатою — це волейбол, баскетбол, легка атлетика. Такий досвід є в інших районах, але не в такому обсязі. Хочу відзначити як приклад для інших районів Красносілківську, Красносільську, Староосотську та Підлісненську сільські ради, які фінансують оплату тренерів, що працюють у них на базах, за рахунок своїх бюджетів.

Минулого навчального року у нас займалося 602 дитини разом з філіями, а безпосередньо в ДЮСШ — 340.
Мені дуже щастило на керівників — як начальників відділів спорту, так і голів райдержадміністрацій, починаючи з Олександра Ковтуна, який розпочав 10 років тому будувати стадіон, потім я співпрацював з Валерієм Авксентьєвим, коли на стадіоні постелили бігову доріжку (єдину, окрім м.Кропивницький, в області) й установили пластикові сидіння. Зараз про спорт піклується голова РДА Ольга Борта: з районного бюджету виділено 680 тис. на ремонт будівлі на стадіоні — він утеплений, має власну котельню, бойлери, обладнано роздягальні, душові, адже тут проводяться заняття з футболу, волейболу, шахів, гирьового спорту, легкої атлетики, на території пробурили свердловину для поливу стадіону та на суму 55 тис. грн придбали машину для косіння футбольного газону. Зараз на повну триває ремонт. (За словами Юрія Ярового, начальника відділу молоді та спорту райдержадміністрації, його закінчать до кінця вересня — авт.). Також вдячні за підтримку в участі у змаганнях та придбанні спортивної форми народному депутату України Олесю Довгому. Втім меценатами своїх дітей бувають і їхні батьки. У таких умовах просто гріх не показувати відмінні результати.

Школа працює з 13:30 і до 22:00, після занять дітей приходять займатися групи дорослих. Орієнтовно 70% обласних змагань проводиться в Олександрівці. Це теж сприяє приходу в спортшколу нових вихованців — вони приходять вболівати, а потім записуються до нас. У селищі як такого парку немає, тому приємно споглядати, як на галявинах біля спортшколи гуляють молоді мами з дітьми, діти, підлітки, пенсіонери, а на стадіоні щодня займається до 150 олександрівців, які дбають про своє здоров’я.

Вітаю усіх вихованців та колег із Днем фізичної культури та спорту — святом прославлених спортсменів, тренерів і всіх, хто просто веде здоровий спосіб життя! Здоров’я, успіхів, великої наполегливості, наснаги, нових висот у тренуванні власного духу і тіла!


Адреса: смт Олександрівка, вул. Незалежності, 80.
Телефон: (098) 008 55 41 (Іванов Микола Павлович).

Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!

СВІТЛОВОДСЬКА КОМПЛЕКСНА
ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА №1


Василь Мороз директором є з квітня 2016 року. До цього працював заступником начальника управління молоді та спорту міської ради та вів напрямок спорту. При цьому не полишав тренерську роботу на посаді тренера-викладача з боксу, і на сьогоднішній день ним і залишається. Кандидат у майстри спорту з боксу, кандидат у майстри спорту з кікбоксингу. Брав участь у першому чемпіонаті України з кікбоксингу в 1991 році, де посів ІІІ місце. Займався футболом, але отримав травму, тому прийшов до спортивної зали в тринадцять років займатися саме боксом.

Василь Мороз: — Моїм першим тренером був Василь Мяченко, потім — Олександр Китаєв, тренером з кікбоксингу — Іван Бутаков. У 21 рік почав тренувати сам, тож маю тренерський стаж довжиною у 23 роки. За цей час виростив 6 майстрів спорту, фіналіста Європи у 2005 році у м.Тверь (першість Європи) Станіслава Рябошапку. У 2007 році на чемпіонаті Європи у Хмельницькому мій Вадим Роздайбіда виборов ІІІ місце. Маю вищу педагогічну освіту у сфері фізичної культури та спору і туризму, яку отримав у 2010 році. Звісно, наша і моя особисто гордість — Іван Величко — майстер спорту, шестиразовий чемпіон України, який у 2008 році був членом олімпійської збірної на поїздку в Пекін, але на останніх зборах зламав руку і вибув зі змагань. У нас є діючі професійні боксери, серед них майстер спорту Олександр Христенко, який продовжує свою боксерську кар’єру у м.Ужгород. Сподіваюся, що у Світловодську буде і майстер спорту міжнародного класу. Бо для цього є усі підстави: підростає нове покоління — зараз у секції боксу більше 60 вихованців, які тренуються у професійній залі з професійними тренерами. Разом зі мною викладають Олексій Піценко і Олександр Дорошенко, що приємно — це мої учні, які 8-й рік працюють, і ось вже їхні учні стають призерами і фіналістами чемпіонату України (Роман Крайник і Дмитро Селевко).

У спортшколі працюють 8 відділень. Це секції боксу (про який ми вже говорили), футболу (тренери Юрій Василенко, Андрій Скворцов), волейболу (жіночий і чоловічий) (Ірина Горобець і Анна Меркулова відповідно), з цього року відкрилося нове відділення — пляжного волейболу (Анна Меркулова), дзюдо (Рудольф Матвєєв). Хочеться окремо розповісти про успіхи Рудольфа Михайловича: його учні успішно виступають не лише в Україні, а й на міжнародних змаганнях. Це Кирило Веселовський, Василь Сампан. Польша, Іспанія — і там звучить наш Світловодськ. Також успішним є його менший вихованець — Станіслав Рибін, який протягом 2016-2017 років не програв жодного змагання. Уже 9 років у Світловодську працює відділення спортивної гімнастики. На початку мали проблему з тренерами, вони були приїжджими, і ось знайшли нарешті землячку — другий рік успішно працює Софія Стаценко. Дві її учениці — сестри Анастасія і Софія Письменні нещодавно виконали звання кандидатів у майстри спорту з художньої гімнастики. У 2009 році ми відкрили відділення велоспорту (Антон Пустовіт — діючий майстер спорту України, який і зараз серед любителів виграє практично усі гонки в Україні, цим самим є прикладом для своїх вихованців, бо у нього теж є КМС). Минулого року ми провели відкриту першість КДЮСШ з велоспорту серед юнаків та дівчат, яка пройшла на високому організаційному рівні, і федерація велоспорту України довірила у цьому році провести кубок України з велоспорту у Світловодську, він буде відбуватися у середині жовтня. Коли розпочинається опалювальний сезон — починає працювати басейн, тоді ми залучаємо до тренерства вчителів фізкультури загальноосвітніх шкіл. Сподіваюся, що колись ми налагодимо цілорічну роботу басейну, а з цим і постійну роботу секції плавання, розпочнемо писати свою історію і тоді зможемо пишатися досягненнями її вихованців.

Досягнення неможливі без матеріально-технічної бази. Спортсмени міста зберегли матеріально-технічну базу, яка залишилася нам у спадок з 70-х років: КДЮСШ, спорткомплекс імені Анатолія Тузовського та міський стадіон. Сама школа базується в двох будівлях, які знаходяться у різних кінцях міста, що дозволяє враховувати і охоплення спортом за мікрорайонами, а також наші заняття проходять на міському стадіоні. Минулого року у школу було вкладено 100 тис. грн, а цього — 240, з них 180 — на придбання майданчика для пляжного волейболу, 40 тис. на перекриття даху на будівлі, інші — на поточний ремонт. Це кошти залучених спонсорів — місцевих підприємців. Маємо власну котельню з альтернативним опаленням, працюємо над повною теплоізоляцією будівлі, аби наша школа стала зразком 100% економії і збереження тепла. 70% робіт з енергоефективності вже зроблені: приміщення утеплене, замінені вікна, двері, оскільки будівля бетонно-каркасна — утеплена її верхня частина, частково замінені батареї, встановлено водяний насос у системі опалення. Залишилося небагато. Чекаємо і на надходження бюджетних коштів для закінчення ремонту приміщень.

У 2016-2017 навчальному році у КДЮСШ займалося 487 учнів. Минулого навчального року змагання з усіх видів спорту, які представлені у нашій школі (окрім участі у різного рівня змаганнях на виїзді) відбулися і безпосередньо у Світловодську. Це як всеукраїнські змагання, так і змагання місцевого рівня, серед них турнір з гімнастики «Весняночка», турнір з футболу до Дня Незалежності.

Популяризація спорту не стоїть на місці, можу стверджувати, що у місті відбувається спортивно-фізкультурний бум: люди з авто пересаджуються на велосипеди, відвідують спортивні зали, бігають набережною міста. У нас велика історія: наш Віталій Лисицький — майстер спорту міжнародного класу з футболу, член збірної України, грав у «Динамо Київ», «Кривбасі», Костянтин Швець — інтерконтинентальний чемпіон світу з боксу по версії IBF, чемпіон світу та фіналіст Європи з кікбоксингу. Нас радують нинішні досягнення: 2 роки тому наша спортивна команда (тренер Андрій Скворцов) стала срібним призером чемпіонату України з футзалу. Наші діти, беручи участь у першостях області, нижче другого місця ніколи не опускалися. Це й у футболі, й у волейболі. Так, ми не завжди перші, але це виключно через недостатнє фінансування, без якого ми не маємо змоги виїжджати на змагання частіше, втрачаючи через це неоціненний досвід. (Більшість виїздів відбувається за рахунок батьків. Підтримує нас і народний депутат України Олесь Довгий). Та попри все наших вихованців залюбки забирають у спортінтернати для продовження спортивної кар’єри. Так, у Андрія Скворцова більше 10 дітей з команди, яка стала фіналістом чемпіонату України, навчається у спортінтернатах. Також і у Юрія Василенка спортсмени грають у молодіжному складі команди «Зірка» (Кропивницький); пляжному волейболу усього рік, але одного хлопчика вже запросили до спортінтернату, де він вже навчається.

З-поміж інших міст області ми вирізняємося стабільністю і конкурентоздатністю в усіх видах спорту, а це свідчить про рівень наших тренерів не лише на рівні області, а й на рівні України. Якщо наших учнів запрошують у збірні, у спортінтернати, значить ми усе правильно робимо.

Напередодні свята вітаю спортсменів, тренерів, працівників організацій та установ фізичної культури і спорту, ветеранів і шанувальників спорту та бажаю успіхів в улюбленій справі!


Адреса: м.Світловодськ, вул. Бойка 2к.
Телефон: (067) 520 53 68 (Мороз Василь Іванович).

Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!
Не завжди перші, та завжди — гордість!

Календар

«    Вересень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930