Олексій Кондратенко: «Мені приємно, що Мошорине змінюється і змінюється на краще!»
- 28 травня 2017, 16:49
Наш сьогоднішній співрозмовник — голова Мошоринської сільської ради Олексій Кондратенко — справжній господар, щирий, відвертий, роботящий і дуже приємний чоловік.
«Мені приємно, що Мошорине змінюється і змінюється на краще, — щиро говорить наш співрозмовник, з гордістю проводячи для нас екскурсію центром села. — І зупинки автобусні тепер у нас є, і базар ми людям облаштували на місці, де довгий час одні будяки росли. Тепер двічі на тиждень — у вівторок та п’ятницю — у Мошориному працює ринок, де люди можуть свою продукцію продати.
До 250-річчя села, що відзначалося 14 жовтня 2014 року, було виготовлено і герб, і прапор Мошориного. Тепер маємо свою символіку! Цьогоріч на площі біля сільського Будинку культури збудували нову сцену, і вже проводили на ній концерт до Дня Перемоги. Та й у самому Будинку культури багато чого зробили: замінили вікна й двері, покрівлю відремонтували, тепер плануємо зробити фасад. А неподалік Будинку культури, де раніше був звичайний пустир, на якому лише бур’яни росли, наші помічники — члени Мошоринської ветеранської організації, яку очолює Людмила Вікторівна Єрьоменко, висадили квіти. Тепер тут центральна клумба, а не місце випасу худоби, як це було раніше. Тож вигляд села змінюється!».
Увічнили в Мошориному й пам’ять чотирьох Героїв села — трьох Героїв Радянського Союзу і Героя Соціалістичної праці, збудувавши на їхню честь пам’ятний знак, а на колишньому пустирі зробили Алею Слави, встановивши поруч з пам’ятником героям — пам’ятник чорнобильцям. У 2012 році висадили біля Алеї берези й липи, тепер тут затишний парк. Поруч — пам’ятний знак 500 односельцям, що не повернулися з Другої світової війни, і безіменним воїнам, що загинули, звільнюючи село від фашистів.
Був збудований за часів керівництва Олексія Кондратенка й пам’ятник Семену Климовському — автору всесвітньовідомої пісні «Їхав козак за Дунай».
Він знаходиться поруч з Мошоринською школою, учні якої щорічно висаджують біля нього квіти і доглядають за клумбою. Тепер це місце — окраса й гордість села. Змінилася й сама школа. «У минулому році три класи школи відремонтували за рахунок сільської ради, — продовжує свою розповідь сільський голова. – Огородили школу, проводимо її утеплення. Придбали торік нові меблі, парти, дошки, у цьому році надали ще 100 тисяч гривень на придбання ноутбуків і комп’ютерів, звукової апаратури. Отримали кошти й з обласного бюджету — на ремонт покрівлі спортивної зали та газову котельню. У планах — ремонт актової зали. Радіємо тому, що Мошоринська загальноосвітня школа затверджена сесією районної ради, як опорна, адже переконані, що буде школа — буде й село!».
Ще один пустир у Мошориному перетворився на улюблене місце відпочинку мошоринських дітей, де завдяки народному депутату України Олесю Довгому було встановлено гарненький яскравий сучасний дитячий майданчик.
Взагалі, за словами Олексія Кондратенка, співпраця з нардепом склалася дуже гарна: «Я скажу так: жодного такого депутата в нас не було, як Олесь Станіславович. Він допомагав і багатодітним родинам, і тим, хто потребував допомоги на лікування. Тричі особисто був у нашому селі, цікавився нашими проблемами. Налагоджена співпраця і з його помічниками. Вони постійно на зв’язку, регулярно приїздять до нашого села й надають ту допомогу, яка нам потрібна. Завдяки їм ми отримали і необхідне обладнання для школи, зокрема, електроплити для їдальні, і для нашої сільської амбулаторії. А один з найважливіших результатів нашої співпраці з народним депутатом — це новозбудована котельня для нашого дитячого садочка «Барвінок». Саме завдяки Олесю Довгому з державного бюджету було виділено 860 тис. гривень на її будівництво, за що йому велика подяка».
Тож далі вирушаємо разом з сільським головою до «Барвінка». «Дитячий садочок ми огородили, замінили в ньому вікна та двері, зробили насосну станцію, тож проблем з питною водою тут немає, — розповідає дорогою Олексій Кондратенко. — Наразі триває демонтаж старих павільйонів, на місці яких невдовзі з’являться нові сучасні майданчики для відпочинку дітей. Плануємо зробити євроремонт в одній з груп».
«Садочок у нас гарний! — зі щирою посмішкою говорить, зустрічаючи нас, завідувачка «Барвінком» Любов Марущук. — Збудований він 1989 року. Наразі його відвідує 55 дітей, функціонує дві групи. Є гарна музична зала. Проблеми до недавнього часу у нас були лише з опаленням».
«Нас непокоїли ліміти газу й терміни опалювального сезону, адже він ще не розпочався — а в приміщеннях дитячого садочку вже холодно — не більше +10 градусів, і дітки замерзають, — пояснює ситуацію сільський голова. — Ми придбали шість електрокамінів, аби обігріти приміщення, але електропроводка не витримала такого навантаження, тож довелося витратити ще 20 тисяч гривень на її ремонт. А зараз, дякуючи Олесю Станіславовичу, були виділені кошти, збудували котельню, провели пусконалагоджувальні роботи, й новий опалювальний сезон будемо працювати на альтернативному паливі. Тепер наші дітки не будуть мерзнути, адже ми можемо вмикати опалення тоді, коли це буде необхідно».
Заготівлю дров для нової котельні розпочали вже зараз, аби вони встигли висохнути до осені. Зберігатимуть їх у новозбудованому приміщенні, під одним дахом з двома новенькими котлами українського виробництва марки Ватра 80 кВт, які працюють на альтернативному паливі — дровах, вугіллі, паливних брикетах та щепі. В усьому відчувається господарський підхід.
Поділився сільський голова з нами й іншою своєю радістю — будівництвом спортивного стадіону зі штучним покриттям: «Раніше навпроти будівлі сільської ради були розвалини й бур’ян — а тепер, як бачите, «РосАгро» збудовало прекрасний стадіон! Зараз підприємство будує біля стадіону ще й спортивну школу, де будуть і душові кабіни, і роздягальня, і тренажерна зала, і комп’ютерний клас».
Взагалі, сільський голова дуже вдоволений співпрацею з сільгоспвиробниками, і, в першу чергу, з ТОВ «РосАгро», і вдячний їм всім за підтримку. Як втім — і всій сільській громаді: «У нас дуже дружна громада! Ми працюємо всі разом — і працівники сільської ради, і загальноосвітньої школи, і дитячого садочка, і ветеранської організації, і сільгоспвиробники, і все населення села, за що я їм дуже й дуже вдячний!».
У планах сільського голови — реалізація масштабних вартісних проектів з утеплення амбулаторії та вирішення проблеми водопостачання. Тож побажаємо Олексію Кондратенку та всій дружній мошоринській громаді успіхів у їх реалізації!