Гайворонському краєзнавчому музею — 20 років
- 3 травня 2025, 10:10

Гайворонський краєзнавчий музей 29 квітня відсвяткував 20 років своєї діяльності. Привітати один з наймолодших музеїв області прибули багато гостей, а його співробітники почули багато хороших слів на свою адресу й отримали чимало тематичних подарунків.
На сьогодні над експозиціями клопочуть четверо ентузіастів. Це наукова співробітниця Аліна Пилипенко, методистка з питань туризму Ірина Макогон, завідуючий виставкою Григорій Пилипишин, очолює заклад директор Микола Працьовитий. Вони постійні активні учасники багатьох міських заходів. Останнім часом — ретротурів залізничною вузькоколійкою, яка відродилася чотири роки тому і впевнено стає туристичним магнітом Гайворонщини.
У музеї давно діють чотири зали. Нещодавно розпочала роботу ще одна виставкова зала, в якій вже експонується виставка намист місцевої майстрині. Винайшовши можливості, оновлено історичну залу, де встановили нові вітрини. Минулого року протягом травня-червня у музеї діяла тимчасова виставка Музею науки Малої академії наук України, відкривати яку приїздив президент Малої академії Станіслав Довгий. Попри короткотерміновість захопливу виставку під час шкільного таборування відвідали понад 800 дітей. Загалом минулого року до музею завітало близько 2000 відвідувачів, що є значним успіхом, зазначає Микола Працьовитий.
Урочистості з нагоди пам’ятної дати відбулися в актовій залі Центру культури і дозвілля. Гості принесли музею багато подарунків, серед яких фото, картини, ікона, ретротехніка. Від Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею його директор Борис Шевченко вручив колективу Гайворонського краєзнавчого музею Подяку та подарував краєзнавчу літературу. Від міської ради міський голова Роман Волуйко подарував великий монітор, і тепер на потужному комп’ютері, що музей раніше придбав за кошти, виручені від платних послуг (екскурсій), музейники працюватимуть з графічним редакторами, які вже опанували і встигли створили туристичну мапу міста, яку місцеві жителі та гості можуть бачити в центрі перед міською радою. Як зазначають самі працівників музею, найкращий подарунок для них — прийти у їхній заклад і познайомитися з історією Гайворона.



























