---
Влада / Суспільство

Розроблено комплекс заходів щодо протидії поширення африканської чуми свиней

Розроблено комплекс заходів щодо протидії поширення африканської чуми свиней
На території сусідніх Миколаївської та Одеської областей зафіксовано випадки захворювання свиней на африканську чуму.
Під час апаратної наради голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко відзначив, що Кіровоградщина є аграрним регіоном, і розповсюдження небезпечної хвороби матиме вкрай негативний економічний вплив для нашої області, адже в такому разі поголів’я худоби доведеться винищити.

– Це величезні втрати, як для підприємств, так і для приватних господарств, та в цілому для економіки усієї області. Саме тому наше головне завдання – вжити невідкладних заходів, аби уникнути виникнення та подальшого розповсюдження цієї небезпечної хвороби, – відзначив Сергій Кузьменко.

Враховуючи вищезазначене, заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук поінформувала учасників наради про заходи, що вживаються на території області для боротьби з африканською чумою свиней.

Зокрема, за словами посадовця, вже прийняте відповідне рішення щодо створення карантинних поліційних постів, а також встановлення об’їзних знаків на в’їзді до тих населених пунктів, що межують із Одеською та Миколаївською областями. Зокрема, це стосується Гайворонського району, оскільки його територія межує із селом Кам’яне Савранського району Одеської області, де зафіксовано спалах африканської чуми свиней.

Окрім того, для Гайворонського, Ульяновського, Голованівського, Добровеличківського, Вільшанського, Новоукраїнського та Бобринецького районів поставлене завдання провести перепис та облік усього поголів’я свійських свиней, а також диких кабанів у лісових угіддях, із подальшим посиленим спостереженням за ними. Власників свійських тварин та користувачів мисливських угідь буде зобов’язано невідкладно повідомляти до Державної служби ветеринарної медицини про кожен із випадків захворювання та загибелі серед свиней.

Окрім того тимчасово заборонено торгівлю м’ясом свиней та іншими продуктами свинарства на ринках цих територій.

За словами посадовця, гостро постало й питання щодо необхідності винищення гуманними методами бродячих котів та собак, проведення дератизації у подвір’ях громадян та проведення відстрілу диких свиней з метою мінімізації поширення африканської чуми свиней та інших небезпечних інфекційних хвороб, що передаються через тварин.

Враховуючи вищезазначене, голова облдержадміністрації доручив департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації тримати зазначене питання на постійному контролі, а також налагодити тісну взаємодію з відповідними службами, що займаються профілактикою африканської чуми свиней.

"ВК" у PDF