- 30 квітня 2021, 09:16
- 27 квітня 2021, 11:02
![Бюджетна децентралізація та державні програми розвитку. Частина І Бюджетна децентралізація та державні програми розвитку. Частина І](https://vk.kr.ua/uploads/posts/2021-04/thumbs/1619510540_decentralization2.jpg)
З квітня 2014 року активно відбувається децентралізація в Україні: триває реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
Найбільший здобуток реформи децентралізації — це можливість для громад планувати власний розвиток. Це вдалося насамперед завдяки фінансовій децентралізації.
Завдяки ній 60% податку на доходи фізичних осіб, які ми сплачуємо, залишаються на місцях, тобто в територіальних громадах. А ще плюс 100% податків на майно, 100% податків на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, 100% платежів за надання адміністративних послуг, 13,44% акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального. Навіть з акцизів на тютюн і алкоголь 5% залишатиметься на місцях, а це величезні гроші. А органи місцевого самоврядування отримали можливість передавати повноваження щодо прийняття рішень в сфері бюджетного регулювання та здійснювати самостійний пошук додаткових фінансових ресурсів.
- 27 квітня 2021, 10:48
![Що ви знаєте про децентралізацію? Що ви знаєте про децентралізацію?](https://vk.kr.ua/uploads/posts/2021-04/thumbs/1619509731_decentralization.jpg)
Чому опорна школа та адміністративний центр тепер одні для трьох населених пунктів, куди зникла стара назва нашого району і що значить, що ми тепер «об’єднана громада»? Ці і ще низка питань виникає у багатьох українців, які не розуміють, у чому ж полягає реформа децентралізації.
Тому ми підготували серію матеріалів, у яких доступно пояснимо, у чому суть реформи децентралізації, чому вона необхідна, які її плюси та мінуси. Також розкажемо, які можливості може використовувати місцеве самоврядування в умовах децентралізації для розвитку своєї громади.
- 27 квітня 2021, 10:40
- 27 квітня 2021, 10:08
- 16 квітня 2021, 15:27
- 16 квітня 2021, 14:41
![Олександра Іщак: «Важливо перемогти у грі, але ще важливіше перемогти себе» Олександра Іщак: «Важливо перемогти у грі, але ще важливіше перемогти себе»](https://vk.kr.ua/uploads/posts/2021-04/thumbs/1618572949_20201217-_dsc0819.jpg)
Ви чули про гурток ігор? А такий успішно діє в Голованівському селищному Будинку дитячої та юнацької творчості. Керує ним та ще трьома гуртками Олександра Іщак, методистка закладу. Про те, як допомагають ігри в житті, зокрема під час карантину, та як організувати роботу з гуртківцями в локдауні, спілкуємося з творчою педагогинею.
- 15 квітня 2021, 16:24
![Українці з тріумфом виступили на чемпіонаті Європи з важкої атлетики Українці з тріумфом виступили на чемпіонаті Європи з важкої атлетики](https://vk.kr.ua/uploads/posts/2021-04/1618493085_screenshot_2.jpg)
Збірна України фінішувала на першому місці в медальному заліку з важкої атлетики на чемпіонаті Європи, який пройшов у Москві з 3 по 11 квітня. Під українським прапором спортсменам вдалося виграти чотири золоті, одну срібну і одну бронзову медалі.
- 15 квітня 2021, 16:03
![Що ви знаєте про децентралізацію? Що ви знаєте про децентралізацію?](https://vk.kr.ua/uploads/posts/2021-04/thumbs/1618491775_new_logo_dec-7be335b678c8d0a294ea4f88aac02952606cc2013b8c1b9e63d37e7b924f332f.png)
Чому опорна школа та адміністративний центр тепер одні для трьох населених пунктів, куди зникла стара назва нашого району і що значить, що ми тепер «об’єднана громада»? Ці і ще низка питань виникає у багатьох українців, які не розуміють, у чому ж полягає реформа децентралізації. Тому ми підготували серію матеріалів, у яких доступно пояснимо, у чому суть реформи децентралізації, чому вона необхідна, які її плюси та мінуси. Також розкажемо, які можливості може використовувати місцеве самоврядування в умовах децентралізації для розвитку своєї громади.
- 15 квітня 2021, 15:48
![Депутат, що не ходить у Раду Депутат, що не ходить у Раду](https://vk.kr.ua/uploads/posts/2021-04/1618581501_od-1.jpg)
Як стало відомо з інших джерел, Олесь Довгий протягом останніх кількох місяців пропустив майже всі засідання ВРУ. Нам стало цікаво, що є причиною такої протестної поведінки. Тож вирішили провести власне дослідження теми і протягом тижня випробовували різні способи комунікації з народним депутатом Олесем Довгим.