---
Суспільство

«Від ваших ідей обертом голова». Директорка Капітанівської школи Людмила Овчаренко відзначена премією Верховної Ради України

«Від ваших ідей обертом голова». Директорка Капітанівської школи Людмила Овчаренко відзначена премією Верховної Ради України
Людмила Овчаренко має 50 років педагогічного стажу, з них майже 40 — директорського. Капітанівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Новомиргородської міської ради Кіровоградської області, яку вона очолює, — одна з найкращих в області, є лауреатом загальнонаціональної програми «Флагмани освіти України». Про ухвалення Постанови щодо премії керівниця закладу дізналася із соцмереж і вже отримує привітання від колег, учнів і рідних. Але офіційного запрошення на нагородження поки не отримувала, про те, куди витратить грошову винагороду, — не думала, бо за родом діяльності звикла працювати лише з тим, у чому знається на 100%.
— Людмило Григорівно, цьогоріч ви увійшли у число 30 кращих педагогів України, яких Верховна Рада України відзначила щорічною одноразовою премією за особливі успіхи у навчанні та вихованні учнів. Розкажіть про ваші досягнення на освітянській ниві.

— Зауважу, що премію я ще не отримала, розміру її не знаю (136 200 грн — Ред.), поки що бачила тільки Постанову, яка ухвалена 1 грудня. Коли отримаю гроші й диплом — тоді скажу напевне (сміється). Цікаво, що 9 грудня у мене був день народження і стрічка фейсбука рясніла привітаннями з цієї нагоди, а наступного дня стало відомо про Постанову — і мене стали поздоровляти вже з цією подією.

Це не лише моя відзнака, а й усього колективу, який показує чудові результати роботи. «Від ваших ідей обертом голова», — такими словами вітали мене колеги з днем народження.

Я їм вдячна: підтримують і розуміють мене.

Ми опорний заклад, але поки що без філій. Школа одна з найкращих в області, носить звання «Флагмани освіти України» із занесенням у книгу з однойменною назвою. За результатами зовнішнього незалежного оцінювання займаємо п’яте місце у рейтингу серед закладів середньої освіти Кіровогращини. Плинності кадрів у нас майже немає. У закладі працює 55 осіб, з них 32 педагоги, які навчають 327 учнів. До нас підвозять шкільним автобусом учнів із сусідніх населених пунктів Новомиргородщини, власним транспортом батьки привозять дітей із Черкаської області — села Пастирського.

Рішення про номінування мене на цю нагороду ухвалювала сесія міської ради і направила подання на обласну раду, депутати якої серед інших кандидатур підтримали мою. У свою чергу їхнє клопотання підтримала Верховна Рада, ухваливши відповідну Постанову. Це моя перша відзнака такого високого рівня, але маю інші: нагрудний знак «Василь Сухомлинський», Почесну грамоту Міністерства освіти України, звання лауреата обласної педагогічної премія імені Василя Сухомлинського, звання «Відмінник освіти» тощо.

Мій загальний стаж роботи — 50 років, оскільки працювати розпочала із 16 років: спочатку піонервожатою в Капітанівці, потім вчителькою початкових класів у Тишківці (звідки родом), коли заочно навчалася в Уманському педагогічному інституті. У 1982 році очолила Тишківську школу. Тож директорського стажу в наступному році буде 40 років. Цю цифру добре знаю, бо коли моєму сину було пів року, я прийняла школу. У 1988 році перейшла працювати директоркою в Капітанівку, де працюю ось уже 33 роки. За фахом я вчителька початкових класів з правом викладання окремих предметів і певний час викладала історію. З 2012 року не викладаю, оскільки вважаю, що від моїх частих відряджень, господарської роботи страждають учні, а це неприпустимо. Була делегатом з’їзду вчителів, відвідую семінари в межах України, ми обмінюємося досвідом з колективами Кіровоградщини, так, приїздили у Бобринець, Павлиш, приймаємо колег у себе.

Починала працювати директоркою, не знаючи азів управлінської діяльності. Мої наставники вчили мене, що я сама маю вибрати свій стиль управляння. Щоб його виробити, багато вчилася. Зараз увагу приділяю тому, аби не перебирати на себе роботу своїх заступників, даю змогу проявитися кожному з колег. Я вимоглива, але добра.

Останнім часом все частіше збираюся полишити освітянську діяльність, з огляду на вік вже другий рік працюю за контрактом, але не виходить поки — прикипіла до школи, та й керівництво громади не відпускає. Але своїх років не відчуваю, працюю добре незалежно від будь-яких зовнішніх факторів. Дбаю, щоб учням було комфортно, прагну створювати для них ситуації успіху, щоб вони відчували себе успішними й із задоволенням приходили у школу.

"ВК" у PDF