«Голос. Діти» Кропивницького району прозвучав вчетверте
- 2 липня 2021, 11:51
Минулого тижня юні співаки з п’яти громад Кіровоградщини демонстрували свої здібності на вокальному фестивалі «Голос. Діти» Кропивницького району. Фестиваль відбувається вчетверте і має на меті не тільки визначити кращих, а й допомогти дітям вільно робити перші кроки у співочому мистецтві.
За високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток Кіровоградської області Подяку від народного депутата України Олеся Довгого отримала засновниця фестивалю, директорка Високобайрацького сільського Будинку культури Ірина Кінша.
— Ірино Михайлівно, цього року фестиваль відбувся вчетверте. Які його особливості та чи плануєте новий сезон?
— Фестиваль я започаткувала у 2018 році, коли прийшла на посаду директора закладу. Участь у конкурсі безплатна. Оргкомітет шукає меценатів, а сільські ради забезпечують підвезення дітей. Положення заходу передбачає, що його організатором є та громада, представник якої виборов Гран-прі попереднього року. Я як засновниця долучаюся до організації, допомагаю, і ми спільно організовуємо свято вокалу.
Минулого року через карантин навіть проводили прослуховування онлайн.
Коли я планувала «Голос. Діти» Кропивницького району, мала на увазі тодішній район. Минулого року децентралізація розширила його межі. Але цього року ми як організатори ще не увійшли у нові межі й запросили учасників тих самих громад. Звісно, у планах зробити конкурс масштабнішим — у межах новоствореного Кропивницького району. Думаю, мою ідею охоче б підхопили нові громади Кропивниччини, адже конкурс дає змогу проявити себе будь-якій дитині, рівень музичної освіти для нас не важливий. Захід спрямований на те, щоб юні співаки уміли себе реалізовувати, вчилися поводитися на сцені, спілкуватися з публікою та з іншими конкурсантами, щоб виховували в собі стремління рости і не впадати у відчай у разі програшу. Таку концепцію я обрала тому, бо в дитинстві любила співати, але не мала змоги навчатися. І тільки у 43 роки визначилася зі своїм подальшим життєвим шляхом і розпочала навчання в Олександрійському коледжі культури і мистецтв, потім вступила на мистецький факультет педуніверситету у Кропивницькому, який закінчила декілька тижнів тому. Мені у дорослому віці було важко виходити на сцену, тому з власного досвіду і бажання я й вирішила зробити такий конкурс, щоб допомагати дітям, які люблять співати, рости творчо. До речі, Сергій Дьомін у складі журі нашого фестивалю працював вперше. Він мій викладач, тому мала нагоду запросити його, і він охоче прийняв моє запрошення.
На День Конституції України я у складі невеликої волонтерської команди співаків з Кропивницького району вирушила з концертом в зону АТО, зокрема в Курахове. Тема війни мені близька, бо мій син Артем — герой АТО. Нас раді тут бачити і від цього нам приємно. У такий
спосіб підтримую бійців, які дають змогу проводити творчі конкурси на Кіровоградщині під мирним небом.