Телебачення, Голлівуд і маскувальні сітки
- 10 листопада 2023, 11:24
Чим займаються і про що мріють вихованці студії «КУ-раж» у Кропивницькому
Про це «Вісник Кіровоградщини» дізнався, побувавши на першому в цьому навчальному році занятті «КУ-ража».
Основний розклад студії передбачає роботу в кількох групах, де діти та молодь від 7 до 17 років і старші об’єднані за віком. Але на суботніх заняттях збирається вся студія. Виконуючи завдання, студійці ближче знайомляться одне з одним, аби у подальшому разом створювати сценарії або грати на одному знімальному майданчику. У вільний час усі разом плетуть маскувальні сітки.
Заняття ведуть засновники і керівники студії Наталія Устименко і Володимир Крутоус — практики з понад 20-річним стажем, які 24 роки тому вирішили передавати свій досвід молодому поколінню. Обоє колись працювали в обласній телерадіокомпанії: Наталія — редакторкою дитячих програм «Кукарача», «12 балів», а Володимир — ведучим цих програм. Зараз їхні ролі розподілені так: Володимир працює з молодшими вихованцями, як режисер він тяжіє до телебачення; Наталія займається зі старшими, як редакторка тяжіє до кіно.
В останні роки у своїй діяльності студія робить акцент на кіно, знімаючи короткометражні та повнометражні фільми та відеоролики, які можна побачити на ютуб-каналах «КУ-раж» і «КУ-раж kids». Але не полишає давати базові уміння спілкуватися, працювати в кадрі, у планах повернутися до створення телепередач.
Плинність вихованців є, і це нормально, вважають керівники, адже діти шукають себе. Із досвіду знають, якщо дитина протрималася рік, то вже навряд полишить заняття.
Багато випускників студії вступають у профільні виші й охоче проходять практику на базі студії. Викладачам приємно усвідомлювати, що вони допомагають дітям визначати свій подальший шлях.
Ось що розповіли нам вихованці студії «КУ-раж».
Валерія Токар, 19 років, м. Кропивницький:
Прийшла із запитом телеведучої, але отримала таку кількість знань, натхнення і прагнення до розвитку, що хочу розвиватися ще й як акторка та режисерка.
Павло Каташов, 13 років, м. Кропивницький:
Навіть коли займався в молодшій групі, розумів, що тут круто. Дорослішаючи і переходячи з групи в групу, мені все більше подобається атмосфера на зйомках, і я розумію, що це справа, якою я хочу займатися у майбутньому. Напевне, буду актором або працюватиму на телебаченні, з цим ще не визначився.
Набуті навички допомагають і поза студією: мені легше спілкуватися з людьми, вливатися в компанії, мене всюди приймають.
Катерина Пономаренко, 16 років, м. Кропивницький:
Планую вступати на режисуру до Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені
І. К. Карпенка-Карого, адже хочу підняти українське кіно до високого рівня. Хотіла б зняти детектив або, можливо, фільм про війну, показати її з усіх боків і щоб стрічку побачив увесь світ — люди заслуговують знати правду.
Єлизавета Захарченко, 16 років, м. Кропивницький:
Заняття допомагають розкритися, відчути, хто я є насправді. У нас прогресивні викладачі. Ми маємо право вибору, маємо своє слово: завжди збираємося перед новими проєктами обговорити ідеї кожного, дослухаємося, доповнюємо. Ми велика сім'я і велика підтримка одне одному.
У майбутньому у якості меценатки хочу допомагати розвиватися нашій студії, виводити її на новий рівень. А також розвивати українське кіно.
Олександра Павлова, 14 років, родом з Лисичанська, у Кропивницькому з 2022 року:
Спочатку прийшла у студію плести маскувальні сітки, а вже потім на заняття. У Лисичанську я сім років відвідувала театральний гурток. Мені подобається діяльність «КУ-ража» і його колектив. Подобається акторство,
люблю нестандартні завдання, які нам дає Володимир Крутоус, особливо сподобалося завдання «Спецназ хом’яків», і досі згадую, як треба було визначити мізансцени та грати незвичні ролі.
У майбутньому хочу бути акторкою. Я б хотіла, щоб в Україні розвивалася кіноіндустрія і не потрібно було їхати в Голлівуд, щоб там зніматися. Нашу культуру скільки років топтали, скільки знищили людей мистецтва й інших українців, за те, що вони українці… Не хочу, щоб війна, яка точиться зараз, була задарма. А для цього усі мають працювати на перемогу. Хоча б, наприклад, плести сітки.