На Новгородківщині освячували паски, молилися за Україну і співали «Червону калину»
- 21 квітня 2023, 19:02
На Великдень, 16 квітня, богослужіння та чин освячення паски священник Православної церкви України протоієрей Андрій Залуцький провів у восьми населених пунктах Новгородківської громади Кропивницького району. Парафіяни молилися за Україну, українське військо і перемогу, а наприкінці зібрання співали пісні «Церковця» і «Червона калина».
Після Новгородки паску святили в селі Тарасівці. Жителів села привітали з Великоднем та побажали найскорішого визволення України від російських загарбників. Після завершення чину заспівали пісні «Церковця» і «Червона калина».
Того дня протоієрей Андрій Залуцький провів богослужіння та чин освячення паски у восьми населених пунктах громади.
Ми поспілкувалися із протоієреєм Андрієм Залуцьким і Новгородківським селищним головою Олександром Сирицею про діяльність Православної церкви України на території Новгородківської громади. І дізналися наступне.
На сьогодні на Новгородківщині зареєстровано чотири релігійні громади Православної церкви України: у селі Білозерному — релігійна громада Апостола Андрія Первозванного, утворена першою у 2011 році, у селі Куцівці — релігійна громада Святого Великомученика Дмитрія Солунського, у селі Тарасівці — релігійна громада Покрови Пресвятої Богородиці, у селищі Новгородці — релігійна громада Успіння Пресвятої Богородиці. Якщо перші дві мають стаціонарні будівлі, то останні дві тільки в процесі організації, тож богослужіння у цих селах відбуваються просто неба. І проводить їх поки що єдиний на Новгородківщині священнослужитель Православної церкви України протоієрей Андрій Залуцький.
Завдяки співпраці священнослужителя з керівництвом селищної ради і старостами сіл ситуація з розвитку української церкви змінюється. Релігійні громади Новгородки і Тарасівки вже мають у власності земельні ділянки під храми. У Новгородці буде зведено новий храм на місці колись зруйнованого, а в Тарасівці з часом відбудеться процедура передачі будівлі Української православної церкви (МП) до Православної церкви України за згоди представників мецената, який свого часу її будував, та клопотання громади села.