---
Надзвичайні події

Як пішоходам уникнути біди

Як пішоходам уникнути біди
На дорогах області практично щодня реєструються зіткнення автомобілів і наїзди на пішоходів. Водій та пішохід – це два учасники дорожнього руху. Різниця лише в тому, що один керує складним механізмом, а інший лише власними рухами.
Незважаючи на застереження та широку профілактичну роботу працівників ДАІ пішоходи обласного центру продовжують грубо нехтувати вимогами Правил дорожнього руху, які чітко визначають лінію поведінки на проїзній частині.

Головні помилки, які допускають пішоходи – перехід дороги у невстановленому місці, на заборонений сигнал світлофора, вихід на проїзну частину із-за різних перешкод, безпосередньо перед транспортним засобом. Частіше за все лише в декількох кроках були пішохідні переходи, якими люди просто нехтували. Інколи під колеса потрапляють нетверезі пішоходи. Наслідки в таких випадках ще трагічніші.
Жахливі картини ДТП, обірвані та скалічені життя. Невже хтось може залишитись байдужим до цих кадрів і думати, що таке може трапитися з ким завгодно, але лише не з ним? Так, не з ним, якщо суворо дотримуватися Правил дорожнього руху і виконувати основні заповіді пішоходів – дбати про власну безпеку.

Лише минулого тижня на вулицях та автошляхах Кіровоградщини зареєстровано чотири дорожньо-транспортні пригоди, під час яких травмувалися пішоходи, у тому числі і із власної вини.

Зокрема, 27 жовтня у м. Кіровограді по вулиці Ушакова водій автомобіля GEELY-EMGRAND здійснив наїзд на 44-річного пішохода, котрий переходив проїжджу частину дороги в невстановленому місці. Чоловіка з численними подряпинами та забоями доставили до одного із лікувальних закладів обласного центру.

29 жовтня в м. Олександрії по проспекту Леніна водій автомобіля RENAULT DUSTER допустив наїзд на 36-річного пішохода, котрий раптово вийшов на проїжджу частину дороги поза межами пішохідного переходу. Чоловіка з перелами доставили до травматологічного відділення лікарні.

Шановні пішоходи! Нагадуємо вам, що переходити вулицю дозволяється у чітко встановлених місцях по пішохідних переходах. Будьте уважні і обережні при переході вулиці, не виходьте на дорогу з-за нерухомого транспорту. Якщо потрібно перейти вулицю на нерегульованому перехресті, дійдіть до пішохідної доріжки, переконайтеся у відсутності транспорту, і тільки тоді починайте перехід. При русі в темний час доби і в умовах недостатньої видимості пішоходам рекомендується мати при собі предмети зі світловідбиваючими елементами і забезпечувати видимість цих предметів водіям.