Ракета впала в Польщі — і зруйнувала порядок денний на Балі
- 18 листопада 2022, 13:35
15-16 листопада в Індонезії проходив саміт "Великої двадцятки". Як і застерігали напередодні наші військові, в цей час РФ знову влаштувала українцям ракетний терор, намагаючись вплинути на міжнародну спільноту. Але не так сталося, як гадалося — "вплив" виявився зовсім не на користь Росії.
Ставлення до Росії яскраво ілюструє й те, що керівник МЗС РФ Лавров, що був присутній на форумі замість голови держави, мав мінімум зустрічей: лише з главою МЗС Китаю, генсеком ООН та послом Індії в РФ. Щоправда, голова МЗС розповідав про "короткі бесіди" з президентом Франції Макроном та главою уряду Німеччини Олафом Шольцем. Втім, ані німецька, ні французька сторони не підтвердили цього, повідомляє видання з посиланням на The Guardian. Після ракетної атаки України і попадання двох ракет на землі Польщі увага учасників форуму була прикута до цих подій. (Коли верстався номер, стало відомо, що українські фахівці візьмуть участь у розслідуванні падіння ракет у Польщі. По це заявив президент Володимир Зеленський).
За даними Reuters, учасники саміту також ухвалили заяву, у якій, зокрема, засудили війну Росії проти України і згадали резолюцію Генасамблеї ООН із закликом до РФ вивести війська з міжнародно визнаної території України.
Відомо також, що лідери країн вітають продовження роботи "зернового коридору" через Чорне море.
Як сподіваються українські експерти, з якими за підсумками саміту поговорили журналісти Укрінформу, "завдяки" агресії и відкритого нехтування нормами міжнародного права з боку РФ поступово змінюються навіть позиції країн-миротворців.
Масований обстріл нашої держави, а також влучання ракети на територію Польщі не призведе до послаблення підтримки України. Навпаки — підтримка лише посилиться, вважають фахівці.
Тим часом:
Якщо Росія нібито хоче завершити війну, то має довести це діями, тоді як Україні "не варто пропонувати компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю". Про це в своєму онлайн-виступі під час саміту G20 сказав президент України Володимир Зеленський. Він запропонував "українську формулу миру", яка передбачає десять складових. Це радіаційна і ядерна безпека, продовольча безпека, енергетична безпека, звільнення всіх полонених і депортованих, виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку, виведення російських військ і припинення бойових дій, повернення справедливості, протидія екоциду, недопущення ескалації та фіксація закінчення війни.