Чи врятують ковдри та обігрівачі, або як Україна готується до зими
- 12 вересня 2022, 10:39
Осінь настала строго за календарем і вже встигла "порадувати" заморозками на ґрунті. Тож до холодів залишилося зовсім небагато. Чи готові ми до цього?
Уже сьогодні зрозуміло, що в частині областей забезпечити теплом людей навряд чи вдасться. Тому влада наполягає на евакуації місцевих жителів, яких готуються прийняти в центральній і західній частинах країни.
На жаль, в жодному регіоні країни немає впевненості, що на їхні об’єкти критичної інфраструктури також не "прилетить" і в холоди не порушиться теплопостачання.
Але непрацюючі ТЕЦ і розбомблені котельні — не єдина проблема, з якою належить впоратися цього року. Жорстка енергетична криза у Європі, звідки ми імпортуємо енергоресурси, передбачувано позначилася на цінах.
Поки Україна імпортує невеликі об’єми: декілька мільйонів кубометрів на добу, інформує з посиланням на аналітиків Dragon Capital Forbes Україна. Щоб достойно пройти зиму, за розрахунками аналітика компанії Дениса Сакви, Україна має імпортувати 1,5-3 млрд кубометрів до кінця року. Вартість цього газу — $3,8 - $7,5 млрд.
До осені країна підійшла з 13 млрд кубометрів газу. До початку опалювального сезону у сховищах має бути 14,4 млрд кубометрів, сказав керівник "Оператора ГТС України" Сергій Макогон в інтерв'ю "Інтерфакс Україна".
Споживання газу в осінньо-зимовому періоді в Україні складе 11,7 млрд кубометрів, що на 40% менше, ніж торік, пише з посиланням на прогноз Міненерго Forbes.
За словами міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, на початок вересня готовність інфраструктури до осінньо-зимового періоду склала понад 80%.
Проте аналітики, зокрема народний депутат і колишній міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко та експерт з енергетичних питань Микола Тесла вважають ситуацію з підготовкою до зими менш оптимістичною. За їхніми словами, газу в країні недостатньо. Тож поради, які давали українцям посадовці різних рівнів ще кілька місяців тому — готувати обігрівачі, теплі ковдри, светри та шкарпетки, — залишаються у силі.
Тим часом...
На терміновий запит міністра оборони Олексія Резнікова НАТО закликав своїх членів надати зимове спорядження для Збройних сил України. Про це з посиланням на Spiegel повідомляє "Європейська правда". За інформацією видання, наприкінці липня Резніков написав листа генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу, в якому попросив швидко доставити зимовий одяг і зимові намети для 200 тисяч солдатів. Відтоді союзники по НАТО шукають на своїх складах доступний матеріал, щоб українці змогли боротися з російськими окупантами, незважаючи на сувору зиму.