МАН, Освіторія, EdEra та інші платформи, які допомагають українським школярам повернутись до освіти в умовах війни
- 13 серпня 2022, 10:21
Війна залишила мільйони українських дітей без можливості навчання та принесла серйозні руйнування освітньої інфраструктури. Втім, волонтерські проєкти освітян та меценати докладають титанічні зусилля, щоб Україна постала країною освічених людей після перемоги та через десятиліття після неї.
Але освітяни відкрили власний фронт — битву за освічене підростаюче покоління.
Наприклад, Мала академія наук України концентрується на оффлайнових просвітницьких форматах у безпечних регіонах країни та загальнодоступних ресурсах в інтернеті, такі як освітня платформа Малої академії наук України. Діджітал-платформа МАН (platform.man.gov.ua) — це заняття, лекторії та зустрічі, чисельність яких щотижня сягає 30 заходів пізнавально-просвітницього та навчального характеру в інтерактивному форматі:
В одному зі своїх інтерв’ю Олесь Довгий пообіцяв, що після війни їхня родина далі розвиватиме Музеї науки по всій Україні. Проекти МАН мають міжнародну підтримку від ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ.
Профільне Міністерство (Міністерство освіти і науки України — Ред.) також докладає зусилля для популяризації навчальних онлайн-платформ — на їх сайті зібрано та постійно поповнюються їх перелік для навчання, саморозвитку, отримання допомоги та перевіреної інформації. Серед десятків позицій можна знайти ресурси для навчання та розваг для найменших дітлахів від 3 до 6 років, а також безліч платформ для навчання більш дорослих дітей та підлітків в рамках шкільної програми, профорієнтації та підготовки до вступу у вищі навчальні заклади.
Освітянська спільнота розвиває онлайнові проєкти, покликані допомогти навчатись дітям попри війну.
Тому «Освіторія» стала екосистемою діджітал-каналів для дітей від дитячого садка і до 11 класу. Ще один онлайновий проект — EdEra: він допомагає вчителям та дітям, платформа доступна тим, хто перебуває в Україні, і тим, хто покинув Батьківщину через війну.
Саме тому освітню платформу EdEra знаходимо у переліку вже згадуваного Міністерства освіти і науки.