Актуально

Як працюють мажоритарники з Кіровоградщини під час воєнного стану

Як працюють мажоритарники з Кіровоградщини під час воєнного стану
Більшість народних депутатів від Кіровоградщини в умовах дії режиму воєнного стану продовжують свою діяльність. Парламентарі переважно зосереджуються на двох напрямках: законотворчості та організації гуманітарної допомоги.
Дослідження ОПОРИ враховує діяльність п’яти народних депутатів з Кіровоградської області: Олександра Дануци (ОВО №99, фракція «Слуга народу»), Ігоря Мурдія (ОВО №100, фракція «Слуга народу»), Юрія Кузбита (ОВО №101, фракція «Слуга народу»), Олеся Довгого (ОВО №102, позафракційний) та народного депутата, обраного в окрузі №103 від партії «Слуга народу» Олега Воронька (нині позафракційний).


Законодавча діяльність

24 лютого 2022 року відбулося голосування щодо затвердження Указу Президента про введення воєнного стану в Україні. Четверо нардепів із Кіровоградщини — Олександр Дануца, Ігор Мурдій, Олесь Довгий та Олег Воронько підтримали це рішення, а Юрій Кузбит не голосував за нього.

Народні депутати з Кіровоградщини продовжують працювати над законопроєктами та публікують у соцмережах дописи про роботу Верховної Ради.

За період дії воєнного стану (тут і далі щодо законотворчої роботи депутатів використано дані сайту Верховної Ради України станом на 5 травня 2022 року) Олександр Дануца долучився до розробки 19 законопроєктів: про дистанційні засідання парламенту, встановлення винагород за добровільно передану військовим бойову техніку держави-агресора, забезпечення участі цивільних осіб у захисті України.
Юрій Кузбит став спіавтором шести законопроєктів. Більшість із них стосувалися внесення змін до бюджету України. Також депутат долучився до написання постанови про визнання дій Росії геноцидом тощо.

Олег Воронько долучився до трьох законопроєктів, зокрема щодо внесення змін до Податкового кодексу під час дій воєнного стану та постанови про визнання дій росії геноцидом.

По одному законопроєкту у співавторстві Ігоря Мурдія та Олеся Довгого надійшло до парламенту. Перший із них долучився до ініціативи щодо дистанційних засідань парламенту, а Олесь Довгий запропонував обмежити обіг лікарських засобів, виготовлених у Росії та Білорусі.


Координація та надання гуманітарної допомоги

Іншим важливим напрямком діяльності нардепів стала координація та надання населенню гуманітарної допомоги. Наприклад, Олесь Довгий у соцмережах активно повідомляє про допомогу військовим, переселенцям, медикам, а також про створення споруд для захисту пам’яток Києва. Політик написав, що у лютому-травні за його сприяння Збройним силам України передали позашляховик та мобільну хірургію на передову, яка рятує життя бійців, ліки й аптечки, а родинам вимушених переселенців подарували понад 2000 портфелів з речами першої необхідності. Олесь Довгий разом із однодумцями відправляли гуманітарні вантажі в Запоріжжя, Харків, Чернігів, на Київщину, в Донецьку область.

Також родина Довгих стала ініціатором поставки в Україну ноу-хау технології, яка за лічені секунди перетворює брудну чи технічну воду у питну. Наразі системи очищення передані до Державної служби надзвичайних ситуацій для подальшого розподілення у гарячі точки, де люди залишись без жодного доступу до питної води.

Народний депутат Олександр Дануца придбав холодильник для громадської організації і метал для протитанкових їжаків, а також сприяв доставці вантажу й закупівлі квадрокоптера. Також політик написав у Facebook про купівлю декількох автомобілів для військових. У квітні нардеп заявив, що надасть прихисток для трьох родин харків’ян у власному недобудованому будинку.

Ігор Мурдій також долучався до гуманітарної допомоги. У соцмережах він зазначив, що серед вантажів, які він зустрічав і про які домовлявся, — різноманітні продукти харчування (зокрема довгого терміну зберігання), дитяче харчування, засоби особистої гігієни, одяг, взуття тощо.

Знайти інформацію про гуманітарні ініціативи обраного від 101 виборчого округу Юрія Кузбита та нардепа від округу №103 Олега Воронька не вдалося.

Календар

«    Липень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів

Червень 2022 (16)
Травень 2022 (30)
Квітень 2022 (41)
Березень 2022 (40)
Лютий 2022 (42)
Січень 2022 (41)