Я вірю, що все у нас буде добре! – Юрій Долинко
- 22 липня 2016, 12:12
У «Путівнику Кіровоградщини» ми кожного номера розповідаємо нашим читачам про цікаві туристичні принади нашого краю. Але спілкуючись із мешканцями області, ми постійно переконуємося в тому, що головною цінністю нашого краю є його люди. По-справжньому щирі, гостинні, привітні й працелюбні. Тож, ми започатковуємо рубрику під назвою «Люди про людей», в якій будемо розповідати про мешканців нашої області, їх долі та здобутки.
Учитель історії за освітою, Юрій Долинко вже понад 15 років є головою Трепівської сільської ради. Вперше він був обраний на цю посаду ще у 80-х роках минулого сторіччя. Тоді він пропрацював на ній два терміни, після чого повернувся до освітянської діяльності і 10 років був директором Топильнянського навчально-виховного комплексу. Та ось уже другий термін поспіль громада знову обирає його на посаду голови сільської ради, а значить, довіряє, значить, впевнені люди, що Юрій Олексійович зробить усе для добробуту рідної землі. І не помиляються. Кожного року, не зважаючи на складні часи та економічні негаразди в країні, на території Трепівської сільської ради відчуваються позитивні зрушення та зміни.
Так, завдяки участі у програмі ООН і співфінансуванню з громадою, було встановлено нові енергозберігаючі вікна і двері у дитячому садочку «Веселка», за останні кілька років тут зроблено ремонт приміщення, замінено систему опалення; підведене гаряче та холодне водопостачання, збудовано очисні ями, облаштовано санітарні кімнати, а ще – з любов’ю та фантазією оздоблено ігрові кімнати, спальні, музично-спортивну залу та справжню українську світлицю.
Відремонтовано і приміщення Трепівської амбулаторії сімейної медицини, а 3 роки тому у Зеленому Гаї створено ФАП. Вирішуються і інші нагальні проблеми мешканців сільської ради: ремонтуються дороги, налагоджено транспортне сполучення усіх сіл ради з районним центром, транспортне сполучення Трепівки з обласним центром, у Долино-Кам’янці організовано виїзну торгівлю, виконані усі підготовчі роботи для підключення вуличного освітлення у Трепівці. Тож, уже в серпні дві вулиці – Садова і Урожайна повинні бути освітлені. У перспективі – освітлення вулиць Центральної і Київської, а згодом й інших вулиць села.
Та головні зусилля влади сьогодні спрямовані на ремонт Трепівської школи. Тут уже зроблено косметичний ремонт аудиторій та коридорів, придбано оргтехніку, спортивні мати, але найбільше голова сільської ради занепокоєний станом вікон і дверей, які потребують негайної заміни. Тож, з радістю поділився з нами звісткою про виділення коштів у розмірі більше 400 тисяч гривень на їх заміну з державного бюджету: «Це викликало великий ентузіазм і у нас, і у керівництва школи, у всіх трепівчан. Ми дуже вдячні народному депутату Олесю Довгому, який доклав зусиль для спрямування цих коштів саме на Трепівську школу». Наступним кроком, як планує Юрій Олексійович, має стати заміна шкільних меблів, а згодом, можливо, і відновлення басейну, адже у 1980-х роках саме у Трепівській школі – єдиній сільській школі України – діяв повноцінний плавальний басейн, гордість трепівчан.
Та Юрій Олексійович відзначає: усе, що зроблено – результат співпраці всіх мешканців громади, кожного жителя сільської ради. З повагою та словами вдячності за співпрацю Юрій Долинко говорив і про місцевих фермерів, які допомагають втілювати в життя заплановане, а це: Анатолій Пацеля, Олександр Котов, Борис Максимов, Федір Згривець. Відзначив наш співрозмовник і співпрацю з керівництвом району, і з обласними депутатами, зокрема Наталією Ревенко.
Вдоволений голова сільської ради співпрацею і з нардепом від округу Олесем Довгим: «Це перший депутат в історії нашої сільської ради, який постійно приїздить до нас після свого обрання і постійно нам допомагає. Усе, що він пообіцяв – він виконав! Під час своєї передвиборної зустрічі з мешканцями Трепівки до нього звернулися працівники нашого садочка з проханням встановити дитячий майданчик. Він пообіцяв, що це зробить, і що особисто приїде на його відкриття. Чесно кажучи, трепівчани не дуже повірили, але він приїхав! І, як обіцяв, особисто перерізав стрічку під час відкриття дитячого майданчика. Завітав Олесь Станіславович до нас і 9 травня, на святкування Дня Перемоги, чим вшанував і наших ветеранів, і всіх мешканців Трепівки. Скажу відверто, це перший народний обранець, який побував у нас на святі до Дня Перемоги, хоча ми щорічно влаштовуємо велике святкування з парадом під звуки духового оркестру, мітингом і частуванням. Багато він допомагає і нашій новозбудованій церкві. До речі, 11 серпня має відбутися її урочисте відкриття, на яке ми також запрошуємо Олеся Станіславовича. Та найбільше нас порадувала звістка про виділення коштів на заміну вікон у нашій школі, адже бували випадки, коли вікна випадали просто під час уроків…».
Аби не бути голослівним, Юрій Олексійович повів нас до Трепівської школи та познайомив з її директором – Галиною Довженко. Тож, ми на власні очі побачили стан приміщення навчального закладу. Побували ми і в дитячому садочку, і в сільській бібліотеці, і в громадському музеї, створеному місцевими ентузіастами. Бібліотекарі Алла Татарченко та Ніна Самсоненко провели для нас цікаву екскурсію музейними кімнатами, де ретельно зберігаються і старовинні предмети вжитку, і історія Мельгуновського кургану (докладніше читайте у "Путівнику Кіровоградщини"), і історія кожного села, яке входить до території сільської ради, і згадка про відомих земляків, які прославили рідний край далеко за теренами Знам’янщини.
Взагалі до людей і рідної землі у Трепівці ставлення особливе. Ми відчули це спілкуючись з усіма нашими співрозмовниками. Усюди нас зустрічали привітними посмішками і гостинністю. Тож, ми ще раз переконалися – люди на Кіровоградщині дійсно особливі. Хочете в цьому переконатися і ви – завітайте до Трепівки!
Довідка: до складу Трепівської сільської ради Знам’янського району входять села: Долино-Кам’янка, Зелений Гай, Копані, Спасо-Мажарівка, Топило, Трепівка та Нова Трепівка. Їй належить 11 тис. га земельних угідь, у тому числі 8,2 тис. га орної землі. Населення становить 1902 жителя.