---

Спортивний калейдоскоп

У місті Києві 3-5 лютого відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2006-2007 р.н., на якому спортсмени Олександрівщини — вихованці КЗ «ДЮСШ ім. М.П. Іванова» (тренери Дмитро Качалов, Олександр Роздобудько, Яна Артеменко) здобули шість медалей. Золото завоювала Карина Григораш (біг на дистанції 800 м); Вікторія Бондаренко виборола срібло (біг на дистанції 3000 м та 2000 м з перешкодами) та бронзу (біг на дистанції 1500 м); Антон Хорольский став бронзовим призером (біг на дистанції 800м). Естафетна команда 100-200-300-400 м Кіровоградської області, до складу якого входять Ельвіра Безпала та Карина Григораш (Олександрівка) вибороли бронзу чемпіонату.

У Полтаві 5-6 лютого відбувся Всеукраїнський інструкторсько-методичний семінар військово-спортивних багатоборств. Четверо спортсменів Олександрійського патріотично-спортивного клубу «Захист» Сергій Садівський, Максим Деревянко, Олексій Тарасенко і Ростислав Уманець отримали сертифікати на право проведення тренувань із зазначеного виду спорту. Технічну поясову атестацію, за підсумками якої тренер та спортсмен Олексій Кравченко отримав чорний пояс ІІІ дан, а четверо його вихованців — Максим Деревянко, Сергій Садівський, Ростислав Уманець і Олексій Тарасенко здали іспит на чорний пояс І дан.

У селі Соколівське 5 лютого пройшов перший тур благодійного чемпіонату Соколівської територіальної громади із волейболу. У турнірі участь беруть 16 команд (10 чоловічих і 6 жіночих) із Соколівського, Карлівки, Івано-Благодатного, Вільного, Миколаївки, Вишняківки та команда із Катеринівської громади. «Дякуємо ЗСУ за можливість займатись спортом! За своїх вболіваймо, ЗСУ допомагаймо!», — пише на офіційній сторінці Facebook Сколівська сільська рада

Протягом січня у Світловодському міському спортивному комплексі імені Анатолія Тузовського тривав футбольний турнір на підтримку Збройних сил України серед футболістів та футболісток 2015 року народження. Організаторами турніру виступили громадська спілка «Олександрійська районна асоціація футболу» (директор Ігор Костиря) спільно з  «Федерацією футболу міста Світловодськ» (керівник Сергій Лисицкий). Участь у турнірі взяли команди зі Світловодська, Олександрії та Кременчука, а саме: КДЮСШ №1 та ФК «Дніпро» (Світловодськ), ДЮФК  «Аметист-2001» (Олександрія), ФК  «Ягуар», Кремінь-1, Кремінь-2 (Кременчук). За результатами змагань КДЮСШ №1 (тренер Микола Якимець) стали переможцями турніру.

Вперше з 2000 року три спортсмени з Кіровградщини Бозорбой Матякубов (боксер), Олег Дорощук (легкоатлет) та Ярослав Ткач (скелелаз) стали кандидатами на участь в Олімпійських іграх, які відбудуться в 2024 році у Франції. «Маємо надію, у 2023 році нададуть ліцензію, і вони братимуть участь в Олімпійських іграх. Але ж наразі ми стикаємося з такою проблемою, що Міжнародний олімпійський комітет розглядає можливість участі російських та білоруських спортсменів у змаганнях. У свою чергу Національний олімпійський комітет України розглядає можливість бойкоту олімпіади», — повідомив під час брифінгу т.в.о. начальника управління молоді та спорту ОВА Андрій Щетина.

4 лютого у польському місті Глівиці відбулися міжнародні змагання з художньої гімнастики «Gura zola», в яких Україну представляли спортсменки з Кіровоградщини. За програмою майстрів спорту І місце посіла Дар'я Кучеренко, а ІІ місце — Ангеліна Сізова. Серед кандидатів у майстри спорту медаль першого місця здобула Дар'я Савенко. Серед гімнасток 2009 р.н. — ІІІ місце Дар'я Бурко. Серед гімнасток 2010 р.н. —
ІІ місце Дар'я Галишина. Готували до змагань гімнасток Ольга Шевченко і Анастасія Мельнік.

Кубок України з легкої атлетики, що відбувся 7 лютого в місті Києві, приніс Кіровоградщині нових чемпіонів. Із результатом 2.10  м кропивничанин Олег Тикул (тренер Геннадій Здітовецький) став переможцем змагань у стрибках в висоту, а бронзу в цій категорії здобув Артем Пікаш, з результатом 2,0 м Ілля Попов із Кропивницького  став бронзовим призером у забігу на 60м. Уродженка селища Олександрівки Іванна Михаревич (тренери Олександр Розбудько, Дмитро Качалов) на дистанції 3000 м стала бронзовою призеркою