---
Суспільство

Вихованці онуфріївського «Саланга» й олександрійського «Захисту» – чемпіони світу з військово-спортивного багатоборства

У місті Ополе, Республіка Польща, 18-20 листопада відбувся ХVІ чемпіонат світу з військово-спортивних багатоборств (бойове двоборство). Кіровоградщину представляли вихованці військово-патріотичного спортивного клубу "Саланг" (селище Онуфріївка Олександрійського району) і патріотично-спортивного клубу "Захист" (місто Олександрія) та вибороли п’ять золотих і п’ять срібних нагород.
У змаганнях брали участь 150 спортсменів із 16 країн (Україна, Німеччина, Польща, Гана, Латвія, Узбекистан, Бенін, Нігерія, Канада, Киргизстан, Пакистан, Вірменія, Індія, Сьєрра-Леоне, Ірландія, Єгипет).

За підсумками двох розділів змагань: стрільби із пневматичної гвинтівки та всестильового бою з різних версій І місце виборола Україна, ІІ місце посіла Польща, на ІІІ місці – Киргизстан.

Свій чималий внесок у чемпіонство України зробила Кіровоградщина. У складі збірної область представляли четверо вихованців онуфріївського клубу "Саланг"під керівництвом тренера Володимира Гоги та інструктор олександрійського клубу "Захист", вихованець тренера Олексія Кравченка, Володимир Суржик.

Ось як виступили салангівці. Дворазовими чемпіонами світу стали Марія Маркар'ян, яка не залишила своїй суперниці жодного шансу у версії Б-1, а потім й у версії Б-2, та Віктор Новіков, який виборов дострокові перемоги у версіях Б-1 та Б-3. Дворазовими срібними призерами чемпіонату стали Нікіта Кузнєцов, який переміг у версіях Б-2 та Б-3, але показав невдалу стрільбу у перший день змагань, та Олександра Олефіренко, яка у своїх фіналах по версіях Б-1 та Б-2 програла суперниці з Литви, українці за походженням, котра професійно займається чотирма видами спорту. У підсумку – чотири золотих та чотири срібних нагороди. За результатами змагань та згідно зі статутом Марія Маркар'ян та Олександра Олефіренко мають отримати звання майстра спорту України.

Представник "Захисту" Володимир Суржик переміг у категорії Б-2, здобувши чемпіонське золото, та став срібним призером у категорії Б-3.

Як повідомив тренер Володимир Гога, далека дорога в 1500 кілометрів виснажила спортсменів, та професійна підготовка дала свій результат: вихованці ВПСК "Саланг" і ПСК «Захист» вкотре довели, що є одними з кращих клубів України, а також світу. Керівник «Саланга» дякує всім, хто допоміг фінасово забезпечити їхню закордонну поїздку.