---
Суспільство / Медіа

У Кіровограді відкрився єдиний в області опіковий центр

У Кіровограді відкрився єдиний в області опіковий центр
Увесь 2015-й рік на рівні області був присвячений медицині. І оскільки поточний рік вже добігає кінця, прийшов час підбивати підсумки проведених заходів. Один із найголовніших із них – це завершення ремонту в опіковому відділенні обласної лікарні.
Переоцінити значення цього відділення в цілому для Кіровоградщини важко, бо воно єдине в області і допомогу тут отримують як дорослі, так і маленькі пацієнти – а це близько 500 осіб щороку. Рівень спеціалізованої медичної допомоги, яку тут надають, відповідає рівню опікового центру, відтепер цьому рівню відповідають і умови. Адже окрім того, що у приміщенні повністю замінили опалювальну систему, сантехніку, електрокомунікації, підвели резервне електроживлення, замінили всі вікна і меблі, головне що тут встановили спеціальну вентиляційну систему з бактерицидними фільтрами, кварцове обладнання. За сучасними вимогами облаштували операційні, з новітніми освітлювальними системами, антистатичним покриттям підлоги тощо. На реконструкцію відділення з обласного бюджету було профінансовано 3,9 млн. грн. Саме завдяки принциповій позиції обласної влади, щодо хоч і поступового, але ґрунтовного оновлення матеріально-технічної бази обласної лікарні, і став можливий ремонт в опіковому відділенні, в поліклініці, де ще тривають роботи. Лише обладнання для обласної лікарні у цьому році було закуплено в межах 15 млн. грн.

Відтак, почесну місію відкриття реконструйованого опікового відділення виконали голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко та голова обласної ради Олександр Чорноіваненко.

Як зауважив Сергій Кузьменко, для влади усіх рівнів головним завданням поточного року була оборона країни – облдержадміністрація та обласна рада відповідали за будівництво фортифікаційних споруд на Сході країни, та все ж область віднайшла можливості задовольняти і власні нагальні потреби, зокрема в медичній галузі.

- Закінчивши зведення захисних споруд на Сході, ми розпочали регіональний проект, що передбачає величезну роботу в галузі охорони здоров'я, - зазначив Сергій Кузьменко, - за кошти з обласного бюджету та державного фонду регіонального розвитку в обласному центрі реалізується низка важливих проектів – це і капітальний ремонт дитячої обласної лікарні, ремонт операційних в кардіодиспансері, поліклініка в обласній лікарні і в тому числі опіковий центр, - продовжив він далі.

- Ми поставили собі за мету – зробити все, щоб опіковий центр був найвищого рівня. І рівень тут дійсно дуже високий, ремонтні роботи проводились за європейськими стандартами. Але не все із задуманого виконано на 100% - в планах залишається придбання обладнання. Ще цього року буде закуплено операційні столи, відповідне рішення прийняла бюджетна комісія обласної ради. А у 2016 році плануємо доукомплектувати те обладнання, яке уже морально застаріло, - повідомив голова ОДА.

Але вже зараз головний лікар обласної лікарні Лариса Андреєва дуже задоволена виконаним комплексом робіт – операційні, палати інтенсивної терапії вона називає справжньою гордістю відділення, і не сумнівається, що тепер колеги з інших регіонів приїжджатимуть переймати досвід в опіковий центр Кіровоградської обласної лікарні. Користуючись нагодою вона подякувала усім, хто долучився до цієї нелегкої і важливої справи, особливо вона виділила голову опікунської ради обласної лікарні Людмилу Шубіну, яка за власні кошти здійснила оздоблення дитячих палат та інших приміщень відділення.
У Кіровограді відкрився єдиний в області опіковий центр
У Кіровограді відкрився єдиний в області опіковий центр
У Кіровограді відкрився єдиний в області опіковий центр
У Кіровограді відкрився єдиний в області опіковий центр
У Кіровограді відкрився єдиний в області опіковий центр
У Кіровограді відкрився єдиний в області опіковий центр

"ВК" у PDF