Сальківські аматори сцени готуються до нового творчого сезону
- 4 лютого 2021, 15:53
Історія Сальківського сільського Будинку культури Заваллівської селищної ради Голованівського району (нещодавно Гайворонського) багата на творче життя й досягнення. Зараз карантин вніс корективи у роботу закладу, але як тільки це стало можливо, активні сальківчани вийшли на репетиції і готують нову програму.
Директорка закладу Наталія Барабанчук і художній керівник Василь Маєвський зараз працюють над розробкою сценаріїв нових заходів. Як зазначає Василь Андрійович, розучувати новий музичний матеріал з вокалістами для нього не становить жодних складнощів. Чому? Бо кістяк сільського творчого колективу — це люди, які виступали на сільській сцені в дитинстві і не розлучаються з творчістю в дорослому житті. І сам Василь Маєвський, і більшість його товаришів по сцені в юності окрім незліченних виступів на районних та обласних конкурсах представляли Кіровоградщину на всесоюзному конкурсі у тодішньому Переяслав-Хмельницькому. Розвитку культури сприяла і потужна
матеріальна база: у селі працював цукровий комбінат, за кошти якого утримували місцеву інфраструктуру, тож у Будинку культури було безліч музичних інструментів й успішно діяв єдиний в області хор хлопчиків. Тож щойно Василь Маєвський повернувся з армії, одразу прийшов у Будинок культури і знову став активним учасником художньої самодіяльності, повернулися до творчості й інші артисти. А от ще момент: Василь Андрійович у минулому вчитель, а, наприклад, ансамбль «Барви» складається переважно з учителів і вихователів дитячого садка, тож багато років педагоги разом готували усі шкільні творчі заходи. Тому то й легко разом односельцям, які з піснею по 30-40 років. Усі вони безмежно вдячні своїм викладачам: хормейстерці Лідії Комар та акомпаніатору Іванові Барабанчуку, імена яких у свій час були відомі усій Кіровоградщині.
Аматори шкодують, що цього року їхні глядачі залишилися без колядок і щедрівок, оскільки на зимові свята діяли суворі карантинні обмеження. Та вже готують концерт до 8 Березня, а з восьмого по чотирнадцяте березня проводитимуть масницю. А ще запрошують усіх охочих до себе влітку на свято Івана Купала, адже на березі Південного Бугу це дійство вдається особливо красиво.