50-річчя Онуфріївської школи мистецтв: діти — на рівні, викладачі — у формі
- 26 квітня 2019, 14:41
Звітний концерт, приурочений до 50-річчя Онуфріївської школи мистецтв «50 років з любов’ю до музики», порадував своїх глядачів у п’ятницю, 19 квітня.
Перша дитяча музична школа в районному центрі почала свою роботу у 1969 році. Очолив та організував увесь процес мистецької освіти на Онуфріївщині Степан Семенович Дмітрієв. За час роботи школа змінила декілька місць розташування, останню будівлю розпочали зводити у 1989 році і закінчили та відкрили у березні 1999 року. У різні роки заклад очолювали Степан Семенович Дмітрієв, Володимир Михайлович Стрілець, Віктор Іванович Кобирняк, Любов Степанівна Староста, Олексій Іванович Козлов, Микола Михайлович Бойчук. З 1 лютого 2007 року директором школи мистецтв призначений Ігор Григорович Троянський. Усього за 50-річну історію культурного осередку у ньому працювало 116 викладачів та концертмейстерів. Сьогодні тут працює 10 викладачів: Ігор Троянський, Валентина Ткаченко, Вікторія Курлюк, Віктор Тронько, Оксана Пашкова, Лариса Яременко, Віктор Ткаченко, Світлана Троянська, Олександр Головін, Аліна Науменко, важливо, що останні п’ять — випускники цієї школи. За 50 років було випущено 410 учнів, якими пишаються їхні викладачі. У наші дні діти беруть участь у міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах — «Полтавська битва», «Сходинки до майстерності», «Зірковий шлях», «Червона рута», «Зоряні мости», «Штурм», «Зірковий час», «Джаз на Поштовій», «Твоя мрія», «Зірковий хіт» та інші. Сьогодні Онуфріївська школа мистецтв — сучасний заклад естетичного виховання по класу баяна і гітари, труби, домри і музично-теоретичних дисциплін, естрадних інструментів, фортепіано, сольного співу і хору, баяну й оркестрового класу та хореографії, у яких навчаються 105 учнів. Викладачі школи, вкладючи всю душу в роботу, пишаються її плодами і продовжують виховувати майбутню еліту Онуфріївщини.
Більше 20 музичних, вокальних та хореографічних номерів подарували вихованці та викладачі закладу своїм гостям. До речі, такий формат, коли на сцену виходили і молодші, і старші артисти, Онуфріївська школа мистецтв реалізувала вперше (хоча звітні концерти є традиційними), і, на думку директора школи Ігоря Троянського та глядачів, таке нововведення вдалося. Так, серед інших виступів глядачі почули українську народну пісню «Чорноморець» у виконанні дзвінких, сильних голосів Аліни Науменко, Валерії Бабіченко та Ольги Журби (Валерія та Ольга — колишні учениці Аліни Науменко), віртуозно зіграли «Чардаш» випускник школи Артур Овчаренко на ксилофоні та викладач Олександр Головін на фортепіано, джаз подарував саксофон у руках Діани Єлисаветської, під звуки «Козацького маршу» присутні подумки перенеслися на Запорізьку Січ, а під звуки вальсу «Києве мій» — під каштани Хрещатика і, напевне, хотіли приєднатися до енергійних танців учнів класу хореографії.
— Рівень майстерності учнів щороку підвищується, — з гордістю розповів нам директор школи мистецтв Ігор Троянський. — Звісно, для того, щоб добре навчати, вдосконалюють себе і викладачі. Сьогоднішній концерт показав, що діти виступають на рівні, а викладачі перебувають у чудовій музичній формі. Я скажу більше: окрім незвичного для нас формату — виступів викладачів з вихованцями, сьогодні на сцені були й сімейні виступи — так, я виступив зі своїм сином Віталієм, ми на баянах зіграли українську народну пісню «Їхав козак за Дунай», а вальс Андрія Петрова з кінофільму «Стережись автомобіля» виконали викладачка Лариса Яременко зі своєю онукою Анастасією. У нас дружні стосунки з працівниками районного Будинку культури: цього року ми вперше робили звітний концерт на його сцені, усі його працівники допомагали нам — написати сценарій та прикрасити сцену, і я впевнений, що вони вже придивилися наші номери, які включать у найближчі концерти, як це відбувається традиційно.
Начальниця відділу культури і туризму райдержадміністрації Світлана Балим у розмові з нами зазначила: «Пишаюся нашими викладачами й учнями. Бачила усі їхні номери, адже вони незмінні учасники районних і селищних свят. Вдячна їм за те, що прославляють школу і рідний край».
«Вісник Кіровоградщини» приєднується до побажань і дякує за концерт!
Тетяна Юганова