Громадські колодязі нашого міста – джерело води, але хто знає якої?
- 5 жовтня 2015, 17:19
Чи чистіша вода у колодязях, ніж у водогоні «Дніпро-Кіровоград»? Питання, звичайно, спірне. Але деякі мешканці нашого міста саме так і вважають, тому досі віддають перевагу колодязній воді.
- Сергій Вікторович, розкажіть, будь ласка, докладніше про ситуацію, яка склалася на сьогодні з міськими колодязями.
– У місті є колодязі 60-х років, які ніколи не чистилися, то що за вода може бути там?! За такий період стіни обростають водоростями, накопичуються мул і сміття, замулюється дно. Щоб уникнути цього, требо періодично їх чистити, проводити дезінфекцію, а потім брати воду на аналіз. Існує інша проблема – це колодязі в школах №6, 7 та садочку №5 в селищі Знам’янка. У цьому році вже декілька разів звертався до міського голови і до міської ради про дослідження там води, і кожного разу одна відповідь – немає коштів. Чому в районній адміністрації знаходять кошти на дослідження води в школах, а місто на три заклади знайти не може? Не зрозуміло. Ще не відомо, в якому стані ті колодязі. У резервному фонді є кошти, тож чому звідти не взяти? Тим паче, це не дорого – приблизно 300 грн. на один колодязь. Взагалі, міські громадські колодязі слід прийняти в комунальну власність міста, тим паче їх не так багато, зареєструвати і зробити санітарні паспорти. Також потім передати на обслуговування до комунального підприємства.
За поясненням редакція звернулася до Сергія Балана, завідуючого сектором з питань надзвичайної ситуації охорони праці і екології УМА та ЖКГ, на що отримала наступну відповідь: «Колодязі громадського користування вважаються резервним джерелом водопостачання у випадку припинення роботи центральної мережі. Тому з цією метою відділом з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ведеться їх спеціальний облік, до якого входять 33 джерела. На сьогоднішній день усі такі колодязі не знаходяться у комунальній власності міста, відповідно, влада не має повноважень на їх перевірку. Але на даний час ведеться робота над програмою цивільного захисту міста на 2016-2020 рр., де буде внесений пункт про дослідження води у колодязях за кошти міського бюджету. Для цього місто повинно взяти громадські колодязі на свій баланс. Звичайно, громада, яка побудувала для себе таке джерело води, можливо, буде проти віддати його на баланс міста. У такому випадку слід пояснити, що тоді з’явиться змога досліджувати воду, при наявності відхилення – привести показники у норму, також проводити ремонтні роботи. Таку перевірку проводить санітарно-епідеміологічна служба, яка може паралельно провести паспортизацію колодязів, в яку входить: місце розташування, з якого матеріалу складається, рік його побудови, в якому він стані та інше.»
Хочеться вірити, що програма, зазначена Сергієм Миколайовичем, побачить світ в наступному році та принесе належну користь нашому місту. А мешканцям, які користуються колодязною водою, слід задуматися про її якість, адже все потребує догляду, навіть колодязні глибини!