Профорієнтаційний захід відбувся на заводах компанії «Віктор і К»
- 18 травня 2024, 10:14
15 травня студенти 3-го та 4-го курсів Відокремленого структурного підрозділу "Світловодський політехнічний фаховий коледж Центральноукраїнського національного технічного університету", які навчаються за спеціальностями "Електронні комунікації та радіотехніка" та "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", разом з викладачами відвідали сучасні виробництва компанії "Віктор і К".
Нагадаємо читачам, що приватне підприємство "Віктор і К" є одним з найбільших в Україні виробників рослинних олій та соусів, а також кормової сировини для тваринництва та птахівництва. Підприємство має цехову структуру, розташовану на кількох територіях. Крім того, в структуру підприємства входять аграрна фірма "Семаль" та елеватори, які знаходяться у Верхньодніпровську та Чорнобаї.
Спілкуватися зі студентами та викладачами розпочав Олексій Берест, начальник техніко-технологічного відділу. Він розповів, що саме можна буде побачити під час оглядової екскурсії. Зокрема, пояснив, що на кожній дільниці підприємства застосовується технологічне обладнання, яке керується за допомогою контрольно-вимірювального, регулюючого та контрольного обладнання. За технічним станом технологічного обладнання слідкують сервісні служби, за якими закріплене обладнання. Це механічні служби, електрослужба, до якої входять електромонтери з обслуговування технологічного обладнання та слюсарі з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики.
Крім електрослужб, на підприємстві існує відділ автоматизації виробничих процесів, на який покладені обов’язки створення та впровадження нових систем автоматизації, а також модернізації існуючих систем та технологічних процесів.
Саме на базі відділу автоматизації, для випускників та студентів надається змога пройти виробничу практику. Спеціалісти відділу автоматизації зможуть:
Після інструктажу з правил техніки безпеки начальник техніко-технологічного відділу разом з начальником відділу автоматизації та інженером з автоматизації, запросили студентів і викладачів у цех з виготовлення соусів та майонезів, а саме на дільницю фасування готової продукції. Начальниця цеху та технолог коротко розповіли про технологію виробництва майонезу. Олексій Берест ознайомив студентів з фасувальним обладнанням і зокрема, підкреслив:
Далі усіх учасників заходу запросили у цех переробки ріпаку Соєвого заводу. Тут студентів ознайомли з загальноцеховою системою автоматичного керування, центральним пультом керування цеху та основними принципами переробки ріпаку. Це нове виробництво, запущене у роботу минулого року. Усі процеси виробництва автоматизовані. Ріпак зберігається на елеваторі, звідти направляється на технологічну лінію, очищається, термічно обробляється, пресується, вичавлюється олія, а макуха потрапляє у цех екстракції, шрот гранулюється і йде на корм тварин. Олія очищується і потім потрапляє на полиці магазинів. Чи смачна ріпакова олія, спитали ми у виробників. Нам відповіли:
Зайшли на пульт управління. Начальник зміни контролює увесь процес, спостерігаючи за усім, що відбувається, на екранах моніторів. Оператори через рацію отримують від нього завдання. Обладнання в цеху українського виробництва, а програмне забезпечення поставило одне із світловодських підприємств. Тож є фахівці і в нашому місті!
Екстракційний цех Соєвого заводу — був останнім об’єктом екскурсійної програми. Там студентів ознайомили з системою автоматичного керування, допоміжними автоматичними системами забезпечення цеху, принципами побудови безпечних систем керування в умовах підвищеної вибухонебезпеки. Крім того, розповіли про обладнання, яке застосовується при побудові сучасних систем автоматизації виробництва, що дозволяє ефективно керувати технологічними процесами, знижувати енергоспоживання та підвищувати якість продукції.
Підбиваючи підсумок ознайомлення з підприємством, організатори запропонували студентам пройти тут переддипломну практику, а потім подумати про постійну роботу. Троє випускників коледжу погодилися одразу, решта взяла час на роздуми.
Коментуючи, подію, директор ВСП "СПФК ЦНТУ" Михайло Рудич, зокрема, сказав: