Посилки на фронт від ради ветеранів з Мошориного надходитимуть до перемоги
- 22 березня 2024, 11:08
Рада ветеранів, яка діє у селі Мошориному Суботцівської сільської ради Кропивницького району, активно розвиває село, а також з 2014 року допомагає українському війську. Деякий час була у волонтерстві перерва, та після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну робота швидко відновилася. Плетені килимки, шкарпетки, окопні свічки, домашню їжу — це та інші корисні речі отримують військові на передовій від мошорян.
Діяльність у 2013 році починали з прибирання сільських кладовищ, проводили суботники з упорядкування села, організовували екскурсії по історичних місцях Кіровоградщини і Черкащини.
У 2015 році розбили квітники, разом з дітьми за сільським парком посадили калинову алею. Того ж року виникла ідея створити музейну кімнату історії села Мошориного. Почали розшукувати експонати, інформацію, яких назбирали на три зали і 8 травня 2021 року відкрили дві кімнати, а минулого року — третю. Неодмінно беруть участь в усіх заходах, що відбуваються в селі.
Особливий напрям діяльності — волонтерство, яким займаються з 2014 року. Тоді збирали продукти, теплі речі, матраци, які передавали односельцям-військовослужбовцям, волонтерам громадської організації «Знам’янське об’єднання "Майдан"» та трьом бригадам, з якими співпрацювали напряму.
З часом діяльність трохи затихла, але з початком повномасштабної війни знову відновилася. Ті перші місяці були найскладнішими морально і психологічно. Найперше збирали теплі речі і речі першої необхідності для прийому вимушених переселенців, яких за понад два роки пройшло через село понад 300. Будучи закріпленими за вулицями, представниці ради ветеранів швидко контактували з односельцями, зносили надане в обумовлені місця, а потім перерозподіляли за потребами. Селяни нічого не жаліли: віддавали все, аби допомогти, підтримати, обігріти тих, хто потрапив під обстріли з перших годин вторгнення російських окупантів.
Минулого і цього року жінки шили для війська маскхалати, труси, рукавиці. Зв’язали понад 50 пар шкарпеток і скільки ж теплих поясів на спину, з вовняними нитками для яких допомогло Товариство Червоного Хреста України. Виготовили понад 100 килимків для сидіння, з них 90 сплела 81-річна Валентина Зайченко, яка не виходить з дому через хворі ноги. За матеріал на килимки дякують швачці з міста Олександрії Аллі Айвазовській.
Заливають окопні свічки, використовуючи у якості гніту шишки, про що дізналися з інтернету і взяли корисну пораду на озброєння. Із придбанням парафіну на свічки фінансово допомагають односельці.
Передавали консервацію, виготовляли ковбаси, солили сало, яке люблять воїни-земляки і частенько замовляють, пекли печиво, борошно і цукор для якого надходили від Благодійного Фонду «Можемо Разом».
Збирають гроші на сільських благодійних концертах та обходять односельців із скриньками по дворах, аби допомогти землякам у придбанні дронів та авто, а також по змозі донейтять у всеукраїнські фонди.
Працюють переважно вдома, але щочетверга обов’язково збираються в музейній кімнаті, щоб попрацювати гуртом.