Обласні протипожежні навчання пройшли на території Світловодського лісгоспу
- 22 квітня 2016, 10:15
На базі Крилівського лісництва ДП «Світловодський лісгосп» 21 квітня проведено семінар-нараду та спільні тактико-спеціальні навчання по гасінню умовної пожежі лісового масиву.
У вступному слові Олег Середюк зазначив, що за прогнозами синоптиків нинішнє літо буде не менш спекотним, ніж у попередні роки, тож лісова охорона повинна бути готовою до цілодобового реагування на можливі випадки пожеж.
Утім вже із самого початку пожежонебезпечного періоду працівники лісової охорони перебувають у режимі постійної готовності на випадок гасіння пожеж, підкреслив він. Щоби вчасно виявляти лісові пожежі, в Онуфріївському, Олександрівському та Світловодському лісгоспах, на території яких зосереджено найбільшу кількість шпилькових насаджень, ведеться відеоспостереження за лісовими масивами. В усіх підприємствах зроблено необхідний запас палива, здійснюється постійне чергування та патрулювання. Профілактичні заходи з недопущення виникнення пожеж у лісах проводяться серед населення.
З метою попередження пожеж лісогосподарськими підприємствами створено 98 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними протяжністю 536 км, перекрито 134 позапланові дороги, виставлено 92 шт. наглядної агітації на протипожежну тематику, зроблено 73 виступи у ЗМІ. Проведено 212 рейдів по виявленню порушників Правил пожежної безпеки в лісах України.
Попереджувальні заходи сприяють поступовому поліпшенню ситуації. Так, у 2014 та 2015 роках зафіксовано по 4 випадки виникнення пожеж у лісових масивах (це найменша кількість за останніх 15 років). 2016 року боротися з вогнем лісівникам не доводилось.
Під час навчань працівники служб стали свідками гасіння умовної пожежі на спеціально відведеній території. Було перевірено готовність лісівників та рятівників до спільних дій при виникненні пожеж у лісових масивах та вдосконалено навички проведення їх гасіння. Результат спільних дій лісової охорони та рятівників засвідчив швидке реагування на небезпечну ситуацію та злагодженість під час гасіння умовної пожежі.
На думку обох сторін, алгоритм дій у разі виникнення пожеж ними відпрацьований, але краще, щоб ліс ніколи не горів. І це вже залежатиме в першу чергу від відпочивальників та їхньої відповідальності перед природою. Пам’ятаймо про це!