У ніч на 29 березня 2024 року противник завдав потужного ракетного-авіаційного удару по об’єктах паливно-енергетичного сектору України, застосувавши різні типи ракет та ударні БпЛА,
повідомляє командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Олещук.
Було застосовано 99 засобів повітряного нападу:60 ударних БпЛА типу "Shahed-136/131" (район пусків Приморсько-Ахтарськ, Курська область -рф.);
3 аеробалістичні ракети Х-47М2 "Кинджал" (із трьох винищувачів МіГ-31К – Рязанська область -рф.);
2 балістичні ракети "Іскандер-М" (ТОТ Крим);
9 керованих авіаційних ракет Х-59 (із дев’яти літаків Су-34 – Бєлгородська область);
4 крилаті ракети "Іскандер-К" (Курська область -рф);
21 крилата ракета Х-101/Х-555 (із одинадцяти стратегічних бомбардувальників Ту-95МС – Енгельс -рф).
До відбиття ракетно-авіаційного удару залучено зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил та Сухопутних військ, мобільні вогневі групи, засоби радіоелектронної боротьби Сил оборони України.
У результаті протиповітряного бою знищено 84 повітряні цілі:
58 ударних БпЛА типу "Shahed-136/131";
17 крилатих ракет Х-101/Х-555;
5 керовані авіаційні ракети Х-59;
4 крилаті ракети "Іскандер-К".
"Честь і хвала усім, хто захищає Україну від російського терору. Дякую за бойову роботу, дякую за результат! Разом – до перемоги!" — написав Микола Олещук.
Росія цієї ночі знову використовувала для ураження об'єктів української енергетичної інфраструктури комбіновані ракетно-безпілотні удари, повідомляє Міненерго.
Ворог атакував дронами та ракетами енергетичні об’єкти у Дніпропетровській, Черкаській, Кіровоградській, Івано-Франківській областях.
На Дніпропетровщині обстріляні об’єкти теплової генерації. Також ворог завдав удару по енергетичному об’єкту в Івано-Франківській області — є пошкодження обладнання.
Внаслідок ударів по об’єктах генерації у Дніпропетровcькій, Черкаській та Кіровоградській областях є пошкодження обладнання.
"Знеструмлювалися підстанції та, як наслідок, споживачі (залізниця без збоїв в русі потягів, об’єкти комунальної сфери, місцева промисловість, населення)", — повідомили у Міненерго.
З огляду на безпекову ситуацію в країні та активізацію масованих ударів ворога по об’єктах енергетичної системи по всій території України, Міненерго звертається до всіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування, державних та приватних підприємств і компаній, представників ЗМІ та експертів, а також усіх українців з проханням:
не озвучуйте публічно (в ефірах телеканалів та радіоефірах, у ЗМІ, соцмережах) детальну інформацію щодо наслідків ударів;
не називайте конкретні об'єкти влучань;
не надавайте деталі про конкретні об’єкти і прив’язки до місцевості, куди було або не було влучання засобів повітряного нападу;
не уточнюйте кількість влучань і місця влучань;
не надавайте інформації в конкретних цифрах і показниках — щодо відключень, дефіциту електроенергії тощо.
"Розголошення такої інформації є дуже великою загрозою, адже ворожа розвідка активно працює за відкритими джерелами інформації, — кажуть у Міненерго. — Не надавайте ворогу цінної інформації, яку він обов’язково буде використовувати для подальшого координування своїх дій і планування нових атак, — акцентує Міненерго".