Як змінився дитсадок у Красносіллі після капітального ремонту
- 8 березня 2024, 11:17
Із грудня минулого року вихованці Красносільського закладу дошкільної освіти (дитячого садка) Олександрівської селищної ради Кропивницького району приходять у капітально відремонтовану будівлю, в якій тепло і затишно. Через повномасштабне вторгнення російського агресора, ремонт тривав понад два роки. Але на це красносільці не нарікають, а хочуть, щоб якомога більше маленьких односельчан, частина з яких через війну виїхала із села, змогли скористуватися його комфортними умовами.
Будівельно-монтажні роботи на об’єкті розпочалися 11 жовтня 2021 року. За короткий період було зроблено чимало. Але ремонт зупинився через широкомасштабні військові дії російського окупанта. У 2023 році процес відновився і завершився у грудні.
У будівлі замінили усі вікна, усі внутрішні і зовнішні двері та двері у топкову, утеплили цоколь та стіни, зробили відмостку. На це пішли кошти державного бюджету. Зовнішні оздоблювальні роботи (декоративна штукатурка «короїд») та фарбування, встановлення відливів, пандуса, навісів над центральним входом у будівлю і над входом у топкову виконали за кошти місцевого бюджету.
За словами директорки Красносільського ЗДО Людмили Кравченко, яка у цьому садку працює 42 роки, з них посаді завідувачки — 41, роботи зроблено чимало. Адже капітального ремонту у цій будівлі колишнього шкільного гуртожитку, введеного в дію у 1979 році, не було з 2001 року, відколи тут розмістили дитячий заклад. Наприклад, для утеплення стін довелося демонтувати, а потім заново встановити пожежні сходи, потрудитися над встановленням пандуса, подбати про освітлення біля входу в топкову та біля центрального входу або замінити невеликий бетонний навіс над ґанком на великий металевий, щоб під ним можна було ховати від негоди дитячі візки і санчата. З утепленням стін у будівлі стало значно тепліше, із заміною старих вікон, у яких із прогнилих рам поспускалося скло, більше не дме.
На запитання помічника-консультанта народного депутата України Олеся Довгого Марії Басараб, яка побувала у закладі, чи все із запланованого вдалося, Людмила Кравченко відповіла:
Дякуємо добрим людям, які свого часу виділили необхідні кошти.
Як керівниці і жительці села мені прикро, що за таких чудових умов заклад відвідують небагато дітей. У селі зменшилася народжуваність, а деякі сім’ї виїхали на захід України або за кордон через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Сподіваюся на їхнє повернення і чекаю в садку.