Афіша

"Добром зігріте серце" до Дня Соборності України

"Добром зігріте серце" до Дня Соборності України
На тематичний захід "Добром зігріте серце" і мітинг у парку ім. Т.Г.Шеченка, присвячені Дню Соборності України запрошує міська влада Світловодська та колектив Палацу культури всіх свідомих громадян міста.
Напередодні свята, 21 січня о 16:00 у міському Палац культури відбудеться тематичний захід: "Добром зігріте серце". В програмі: концерт творчих колективів; аукціон виробів народних майстрів; ярмарок солодощів; розіграш 15 сувенірів серед глядачів.

22 січня о 10:00 в парку культури і відпочинку імені Т.Г. Шевченка відбудеться мітинг, присвячений Дню Соборності України.

Історична довідка:

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні "…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…" згідно з Указом Президента України "Про День соборності України" від 21 січня 1999 року № 42/99.

У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича
День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено "День Соборності та Свободи України". Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

"ВК" у PDF