Актуально

Актуальні питання в умовах воєнного стану

Актуальні питання в умовах воєнного стану
Уряд України визначив одним із пріоритетних завдань під час воєнного стану забезпечення гарантій соціального захисту населення попри військові дії. Про те, як діяти, якщо під час війни, якщо ви лишились без роботи, розповідає адвокат Наталія Чирочка у спільному проєкті із громадськоою приймальнею народного депутата Олеся Довгого.
Наразі процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою і відбувається таким чином:
  • громадяни можуть подати заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою порталу або мобільного додатку «Дія»;
  • отримати весь перелік послуг можна в найближчому центрі зайнятості, який працює; звернутися до Державної служби зайнятості можна за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку (телефон, чати підтримки у Telegram, електронна пошта).
    Важливо, що безробітний може підтвердити намір перебувати у статусі зареєстрованого безробітного за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку або безпосереднього звернувшись до центру зайнятості.

В областях, де центри зайнятості не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів і проведення фінансування, виплату допомоги безробітним будуть проводити за допомогою АТ «Ощадбанк». Кошти перераховуватимуть на рахунок у банку, в якому відкрито рахунок одержувача.

Реєстрація безробітного в Державній службі зайнятості припиняється в разі невідвідування (не підтвердження наміру перебування у статусі безробітного) зареєстрованим безробітним без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати ухвалення рішення про таке відвідування або дати останнього фактичного підтвердження безробітним наміру перебувати у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації або у разі відмови від виконання суспільно корисних робіт під час воєнного стану.

Щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осібУ березні 2022 року Міністерство економіки України повідомило про запуск програми підтримки працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Уряд компенсує витрати на зарплату роботодавцям, які працевлаштують під час воєнного стану на роботу переселенців з постраждалих регіонів, у розмірі 6500 грн за кожного працевлаштованого відповідно до постанови КМУ від 20.03.2022 №331 протягом двох місяців.

Працювати внутрішньо переміщені особи можуть на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), зокрема за сумісництвом.

Також Держпраці на своєму сайті надала роз’яснення, що зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.

Календар

«    Липень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів

Червень 2022 (16)
Травень 2022 (30)
Квітень 2022 (41)
Березень 2022 (40)
Лютий 2022 (42)
Січень 2022 (41)