Актуально

Житло: первинка та вторинка дорожчають, пропозицій оренди — менше

Житло: первинка та вторинка дорожчають, пропозицій оренди — менше
Кіровоградщина стала єдиною областю в Україні, де в травні 2025 року фахівці маркетплейсу нерухомості «DIM.RIА» зафіксували зменшення цін на первинному ринку житла. У нашій області вони знизилися на 5%. У більшості областей, навпаки, відмічається зростання. Найбільш помітне — у Чернігівській та Житомирській — на 8%, а також
Київській — на 6% областях.
Найпомітніше зросла зацікавленість покупців у новобудовах в Тернопільській області — на 22% у порівнянні з квітнем. Водночас суттєве зниження попиту відмічається у Сумській — на 25% та Дніпропетровській — на 17% областях.

Вторинну нерухомість потенційні покупці найактивніше шукали у Хмельницькій, Одеській та Волинській областях. У більшості регіонів продовжує зростати вартість однокімнатних квартир, як і вартість їхньої оренди.

Щодо ринку оренди, в травні він був нестабільним. Найбільше нових оголошень з'явилось у Чернівецькій (+35%) та Закарпатській (+29%) областях. Натомість у Кіровоградській кількість пропозицій зменшилась на 40%. У Києві падіння склало 22% порівняно з квітнем.

Київ традиційно залишається найдорожчим містом для оренди: середня вартість у травні склала 18,2 тис. грн, що на 4% більше у порівнянні з квітнем.

У більшості регіонів ціни на оренду коливалися у межах кількох відсотків. Винятки — Закарпатська і Тернопільська області, які показали зростання на 11%, а також Чернігівська та Черкаська області, де вони зменшилися відповідно на 15% та 11%.

"ВК" у PDF