Давос-2024: відновлення довіри, досягнуті домовленості, підготовка до саміту миру
- 20 січня 2024, 10:21
Понад 100 глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, близько 300 громадських діячів цього року були учасниками Всесвітнього економічного форуму у швейцарському Давосі. Обговорення головних проблем сучасності найвпливовішими людьми та представниками тисячі компаній проходило з 15 по 19 січня.
Українську делегацію очолив президент Володимир Зеленський. 16 січня він виступив на форумі. В промові голова держави зробив акцент на тому, що повномасштабна війна в Європі триває вже майже два роки, близько 10 років Росія втручається у життя африканських країн. І наголосив на тому, що кожна інвестиція у впевненість українського захисника скорочує війну.
Це була найбільш представницька зустріч радників із питань національної безпеки щодо імплементації Формули миру. Було представлено понад 80 країн та міжнародних інституцій. Я мав дуже продуктивні переговори із президенткою Швейцарії, на яких обговорювалася можливість проведення саміту на рівні лідерів у Швейцарії — першого Глобального саміту миру. Сьогодні наші команди вже розпочали роботу над організацією такого саміту», — сказав Володимир Зеленський.
Тема війни в Україні, як відмічають експерти, хоча й не вийшла на перший план обговорення, входить в топову п’ятірку. Поряд з розвитком AI (штучний інтелект, — Ред.), зміною клімату та здатністю уповільнити цей процес, глобальною рецесією та стійкістю світової економічної системи, повідомляє Укрінформ. Велику увагу на форумі передбачувано приділили ситуації на Близькому Сході.
Напередодні форуму видання Bloomberg повідомило, що під час форуму американські партнери планують обговорити з українським президентом план подальшого ведення війни. Відомо, що у Давосі президент Володимир Зеленський зустрічався з державним секретарем США Ентоні Блінкеном. Як повідомляє Офіс президента, у заході також узяли участь радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван і спеціальна представниця з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.
Зазначається, що учасники зустрічі скоординували кроки щодо подальшої оборонної співпраці між Україною та США, обговорили питання залучення в Україну міжнародних інвестицій, зокрема в оборонне виробництво. Метою співпраці має стати збільшення самодостатності України та зниження рівня залежності від міжнародної оборонної та фінансової допомоги, повідомляє Офіс президента.