Олександрівський район
Суспільство / Медіа

Оновлений музей у Розумівці чекає гостей

Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
20 серпня відбулось офіційне відкриття філії «Музей історії села Розумівка» комунальної установи «Олександрівський краєзнавчий музей» Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, де провели ремонт приміщення та реекспозицію.
На урочистості в Розумівку прибули представники влади з Кропивницького та Олександрівки, старости сіл і селищ Олександрівської селищної ради, представники департаменту культури та туризму Кіровоградської облдержадміністрації, Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, жителі села, журналісти.

Церемонія відкриття розпочалась у фоє сільського Будинку культури. З важливою подією в культурному житті Кіровоградщини олександрівців привітали перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, заступник директора з наукової роботи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Владислав Колесніченко, заступниця директора департаменту культури та туризму Кіровоградської облдержадміністрації Марія Моторжина, перший заступник Олександрівського селищного голови Володимир Осипенко, староста сіл Розумівка та Миколаївка Микола Христенко.

Начальниця відділу культури та туризму Олександрівської селищної ради Людмила Гунько за вагомий внесок у реекспозицію музею історії села Розумівка та з нагоди 30-річчя Незалежності України вручила грамоти відділу колективу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (директорка Ірина Смаглюк), старості сіл Розумівки та Миколаївки Миколі Христенку, директору комунального підприємства с. Розумівка Олексію Задорожньому, працівникам з благоустрою с. Розумівка Сергію Шевченку та Любові Зубковій, бібліотекарці Розумівської філії Любові Журбі, техпрацівниці Розумівського сільського Будинку культури Інні Задорожній, завідувачці філії «Музей історії села Розумівка» Олександрівського краєзнавчого музею Ганні Шульгач, зберігачці фондів ІІ категорії філії «Музей історії села Розумівка» Олександрівського краєзнавчого музею Валентині Коваленко.

Потім учасників заходу запросили на другий поверх, де розташований музей. Стрічку на вході в музей перерізали староста Микола Христенко та т.в.о. директора Олександрівського краєзнавчого музею Василь Білошапка. Вони ж провели для гостей екскурсію. Один з відвідувачів – староста сіл Красносілки і Бандурового Сергій Капкан – подарував у філію залізні сокири скіфських та козацьких часів, знайдені на Олександрівщині.

Захід, що присвячувався 30-річчю Незалежності України та 100-річчю Української революції 1917–1921 років, продовжився у залі сільського Будинку культури. Гостям показали відеофільми про отамана Чорного Ворона (Миколу Скляра) та повстанців Холодного Яру. Святковий концерт розумівцям та гостям села подарували аматори сцени комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Олександрівської селищної ради.

У залі філії «Музей історії села Розумівка» вмістилися темрява віків і сучасна Розумівка. Понад дві тисячі музейних предметів відображають споконвічне прагнення наших земляків до добра, людського щастя, творення, показують, як народжувались, здійснювались або вмирали мрії.

Музей у селі Розумівці був відкритий 7 листопада 1967 року. Спочатку він розміщувався у приміщенні Хрестовоздвиженської церкви – усипальні родини Раєвських. Таку ідею подав тодішній голова правління місцевого колгоспу Степан Купріянович Пересунько, щоб зберегти храм від знищення.

Музей успішно працював, і 3 грудня 1970 року рішенням колегії Міністерства культури Української РСР йому присвоєне звання «народний», яке неодноразово підтверджувалось.

У 1992 році у зв'язку з передачею будівлі Хрестовоздвиженської церкви – усипальні родини Раєвських православній церковній громаді музей перенесли до приміщення сільського Будинку культури, де він працює й зараз.

Народний музей історії села Розумівка з 1991 року, коли тут була введена штатна одиниця, очолювали Людмила Корнєєва, Ніна Лисенко, Анна Зубко.

У 2021 році музей став філією комунальної установи «Олександрівський краєзнавчий музей» Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області.

У ХХІ столітті в музеї проведено три реекспозиції. До останньої були причетні представники Кіровоградської облдержадміністрації, Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, Олександрівської райдержадміністрації, Розумівської сільської ради, Олександрівської селищної ради, Олександрівського краєзнавчого музею та його філії «Музей історії села Розумівка», відділу культури та туризму Олександрівської селищної ради, заслужений художник України Андрій Надєждін, працівники поліграфічного рекламно-видавничого центру «Код», жителі села Розумівки.

Під час останньої реекспозиції у музеї створені і змонтовані нові розділи про символіку Розумівки, археологічні дослідження в краї, про історію села в кінці ХІХ–на початку ХХ століття, події в краї часів Української революції 1917–1921 років, зокрема про отамана Чорного Ворона (Миколу Скляра), який разом з трьома сотнями козаків загинув біля Розумівки, колективізацію, Голодомор 1932-1933 років та сталінські репресії в селі, учасників українсько-російської війни. На вікнах встановлені вітражі, що доповнюють експозицію, встановлено сучасне трекове освітлення та створено фотозони.
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей
Оновлений музей у Розумівці чекає гостей

Календар

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Архів

Вересень 2021 (46)
Серпень 2021 (48)
Липень 2021 (53)
Червень 2021 (42)
Травень 2021 (5)
Квітень 2021 (40)