Перемога завжди з нами!
- 5 квітня 2016, 13:40
24–26 березня 2016 р. у м. Києві на базі Науково-дослідного інституту українознавства відбувся ІХ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Тарас Компаніченко, братчик Кобзарського цеху в Києві, лірник, мистецтвознавець та музиколог, лідер гурту «Хорея Козацька», виконав епічні твори - думи, так звані "запорозькі пісні", козацькі псальми, лицарські пісні всупроводі кобзи О.Вересая та старосвітської бандури.
Фольклорист, засновник і вокаліст етно-рок гурту «РоliКарп»(в минулому «Карпатяни»), учасник фольклорного гурту «Божичі», «Бурса фольклору», Валерій Гладунець виконав автентичну народну музику Гуцульщини та Житомирського Полісся в сучасній інтерпретації.
Другий етап ІХ Міжнародного конкурсу з українознавства передбачав виконання письмових і тестових завдань переможцями першого етапу конкурсу та захист науково-дослідних робіт. Учнівські роботи надійшли з 25 областей України та Румунії. До другого туру вийшли 85учасників. Від Кіровоградської області в конкурсі брала участь учениця 11 – А класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей» Омельченко Єлизавета. Тема наукової роботи: «Мешканці Знам'янщини - захисники цілісності та незалежності України в російсько-українській війні. Воїн Світла - Віктор Голий».
Єлизавета гідно представила рідне місто, зайнявши ІІІ призове місце. Вона була нагороджена Сертифікатом, Грамотою та цінними подарунками. Консультант роботи – Філіпова Світлана Миколаївна, вчитель історії та суспільствознавчих дисциплін НВК, була нагороджена Подякою за залучення учнівської молоді до пізнання України, її історії та культури.
Під час ІХ Міжнародного конкурсу з українознавства учні, вчителі та гості долучилися до перегляду документальної стрічки «Українська революція» та поспілкувалися з істориком і режисером Іваном Канівцем.
У форматі проведення Міжнародного конкурсу з українознавства, відбувся круглий стіл для освітян та вчених «Патріотичне виховання учнівської молоді засобами українознавчого спрямування навчально - виховного процесу». У його роботі взяли участь співробітники Міністерства освіти та науки України, співробітники Науково-дослідного інституту українознавства, науковці Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, методисти та вчителі з різних областей України.
Окремо виносимо подяку постійному меценату НВК Кліпацькому Сергію Вікторовичу, який надав фінансову допомогу для участі у конкурсі учениці закладу та керівникові науково-дослідної роботи.