Голодомор – трагедія, що не має повторитися
- 23 листопада 2024, 15:11
Жертв трьох Голодоморів в Україні, які вчинила радянська влада з центром у Москві, вшанували сьогодні, 23 листопада у місті Світловодську.
Ведучий заходу — режисер Світловодського міського Палацу культури Георгій Куциба — нагадав присутнім основні віхи української історії початку минулого століття, коли людоненависницький комуністичний режим вирішив голодом поставити на коліна українців. Комуністичний тоталітарний режим через насильницьке вилучання продовольства, блокаду сіл і цілих районів, згортання сільської торгівлі, репресії проти незгодних створив для українців умови, не сумісні із життям. Мета злочину, як і багатьох інших, — знищення українського народу як національної групи.
Керуюча справами виконавчого комітету Світловодської міської ради Наталія Шверненко у своїй промові зокрема зазначила, що працелюбний український народ не міг загинути від голоду сам, умови для цього створили штучно, вчинивши злочин, вбивши мільйони людей.
Присутні вшанували пам'ять про закатованих голодом хвилиною мовчання, поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака.
Українці у ХХ сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років — саме його називають геноцидом українського народу, який здійснив сталінський режим. Внаслідок Голодомору в Україні загинуло від 3,9 до 7 мільйонів осіб.
Закон, за яким Голодомор у 1932-1933 роках в Українi визнано геноцидом українського народу, пiдписав 3-й президент України Вiктор Ющенко 28 листопада 2006 року.
Щороку у четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Традиційно о 16:00 проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку пам'яті". У цей час українців закликають запалити свічку на підвіконні, вшановуючи мільйони загиблих від штучно створеного голоду. Цей символічний жест об'єднує нас у спільній пам'яті та нагадує про важливість збереження історичної правди.