Аграрії Кіровоградщини працюють, аби і нинішнього року область була з хлібом
- 30 березня 2016, 09:10
На цьому голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко наголосив під час робочої поїздки до Олександрівського району.
Основний вид діяльності Цибулівського хлібоприймального підприємства – вирощування та зберігання зернових і технічних культур. Тут активно впроваджуються новітні технології вирощування, застосовуються перспективні високоврожайні сорти, впроваджуються комплексні системи заходів по раціональному застосуванню агротехнічних, хімічних та біологічних методів захисту рослин.
Саме завдяки застосуванню комплексу агротехнічних заходів господарство протягом останніх трьох років має високі врожаї сільськогосподарських культур. Урожайність ранніх зернових та технічних культур у минулому році тут склала: для озимої пшениці – 37,9 центнерів з гектара, для кукурудзи – 67,7, для соняшника – 31,4, для сої – 26,3 центнера з гектара.
Дбають у господарстві й про працівників. Для кожного створені комфортні умови для праці та відпочинку. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника за лютий нинішнього року склала 3460 грн.
У фермерському господарстві "Сокіл", яким керує Сергій Сокол, також досягли значних результатів. Урожайність ранніх зернових та технічних культур у 2015 році тут склала: озимої пшениці – 40 центнерів з гектара, ячменю ярого – 33,2, кукурудзи на зерно – 74,7, соняшника – 18,3, сої – 21,5 центнерів з гектара. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника за лютий 2016 року тут склала 3615 грн.
Говорячи про перспективи для аграріїв області на врожай нинішнього року, Сергій Кузьменко особливу увагу приділив питанню їхньої підтримки. – Нинішнього року держава пропонує аграріям різні форми підтримки, зокрема, це стосується здешевлення відсотків по кредитах. Загалом, у масштабах держави на ці заходи передбачені кошти у сумі 300 млн. грн., з яких близько 15 млн. грн. може отримати наша область, – зазначив посадовець.
Голова облдержадміністрації також торкнувся питання перспектив тваринницької галузі на Кіровоградщині. – Якщо у галузі рослинництва наші аграрії демонструють гарні результати, то тваринницька галузь на сьогодні потребує підтримки з боку держави. З цією метою у масштабах держави буде спрямовано близько 70 млн. грн., аби фермери мали можливість закупити молодняк великої рогатої худоби та компенсувати вартість будівництва приміщень для утримання великої рогатої худоби, – наголосив очільник області.
– Питання кредитування має надзвичайно важливе значення, адже доволі часто навесні фермерам бракує оборотних коштів. У цьому контексті важливу роль відіграють форвардні закупівлі, коли держава через аграрний фонд надає аграріям необхідні кошти під майбутній врожай. Це досить ефективний механізм підтримки сільгоспвиробників, і саме на ці заходи нинішнього року передбачено чималу суму – 1,4 млрд. грн., – відзначив Сергій Кузьменко.
За словами Сергія Кузьменка, погодні умови осені минулого року були вкрай складними та несприятливими для озимих культур, зокрема, у зв’язку з малою кількістю опадів. Проте, в окремих районах, де під час посіву озимих були опади, на сьогодні сходи демонструють гарний потенціал. – Це дає нам надію, що й нинішнього року Кіровоградщина буде з хлібом, – наголосив голова облдержадміністрації.