Успенка зустрічала учасників пленарного засідання міжнародної конференції до 110-ої річниці з дня народження Івана Білодіда
- 29 вересня 2016, 07:23
24 вересня у селі Успенка Онуфріївського району відбулася важлива і неординарна подія — пленарне засідання міжнародної конференції, присвяченої 110-ій річниці від дня народження Івана Костєвича Білодіда — відомого українського мовознавця та педагога, заслуженого діяча науки УРСР, академіка Академії Наук УРСР та СРСР, віце-президента АН УРСР, голови Українського комітету славістів, автора понад 400 наукових праць.
І сьогодні в Успенці, та особливо у школі, свято шанують пам’ять про Івана Костєвича, у чому змогли переконатися чисельні гості та учасники пленарного засідання — народний депутат України Олесь Довгий, голова Онуфріївської райдержадміністрації Сергій Самородченко, голова районної ради Тетяна Уткіна, начальник відділу освіти Олена Самородченко, столичні науковці: заступник директора Інституту мовознавства Віктор Бріцин та аспірант Інституту Олена Бураго, професор, дійсний член-кореспондент Аерокосмічної Академії, випускник Успенської школи Валентин Біленко, кандидати філологічних наук Дмитро Бураго та Ірина Казімірова, родичі знаменитого науковця — його донька Юлія Білодід та онук Юрій Козачук, представники ЗМІ.
На початку заходу, за доброю традицією школи, до меморіальної дошки І.К. Білодіду, розташованої на центральній частині шкільного фасаду, були покладені квіти. Керівники району відзначили високий внесок Івана Костєвича у розвиток мовознавства та освітянської галузі і як науковця, і як державного діяча, та особливу значимість події.
Варто зауважити, що колектив школи, на чолі з його директором Арміне Малумян, вчителі та учні відповідально поставилися до організації засідання, підготувавши цікаву екскурсію для учасників засідання, велику концертну програму та цікаві доповіді.
Центральною частиною заходу був круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми розвитку освіти Кіровоградщини та шляхи їх розв’язання». Відкриваючи його, народний депутат України Олесь Довгий зазначив, що виріс у родині науковців та освітян, яка завжди опікувалася підтримкою освітянської галузі: «Наша родина 10 років створювала Малу Академію наук, в якій беруть участь сотні тисяч українських дітей. Більше 10 тисяч найбільш талановитих дітей наша родина за ці роки перевезла до Києва, сотні найталановитіших дітей завдяки нашій допомозі навчаються в найкращих університетах світу. Я також підтримую освіту. У мене є фонд, зорієнтований здебільшого на освітні проекти, і через який за останні сім років пройшло більше 30 тисяч дітей. Наразі я відкриваю продовження Малої Академії Наук — ЄвроМАН — організацію, яка буде розвивати рівень культурної і освітньої дипломатії за кордоном. Я хочу відкрити низку дипломатичних місій при наших посольствах, які б займалися саме культурним і освітнім обміном, аби надати нашим науковцям, освітянам, нашій молоді доступ до світових досягнень. Я вирішив, що це одна з моїх найважливіших місій, в яку я вкладаю і родинні кошти, і власний час та зусилля. І перші наші діти вже поїхали за кордон і на власні очі побачили, приміром, коллайдер у Швейцарії».
За переконанням політика, Україна має пропагувати свою власну культуру, мову, винаходи, економіку та цінності у світі: «Ще один проект який я започатковую — це «Голос України» — проект, завдяки якому по всьому світу будуть пропагуватися здобутки українців. Я щиро переконаний, що наше майбутнє — в наших руках. Я дуже сподіваюся, що прийде час нашої національної свідомості і ми будемо пишатися тим, що ми українці».
До речі, і ця міжнародна конференція, присвячена 110-ій річниці від дня народження Івана Білодіда, відбулася за підтримки народного депутата, за що йому особисто подякував заступник директора Інституту мовознавства імені О.О.Потебні НАН України Віктор Бріцин: «Ця конференція, мабуть, не проходила б на такому рівні, аби не підтримка Олеся Станіславовича, який виступив її співорганізатором та забезпечив публікацію матеріалів. Взагалі я хочу сказати, що родина Довгих — це дійсно родина, яка має коріння і налаштована на розвиток української духовності. Його дід прекрасний український поет, батько — член-кореспондент Національної Академії Наук, і тут я вбачаю певний символізм — свого часу велетень духовності, Іван Костєвич, піклувався про розвиток Успенки, і дуже приємно, що тепер цю роботу перейняв на себе Олесь Станіславович, якому також небайдуже і українське слово, і українська культура, і вам, на мою думку, у цьому плані дуже пощастило з депутатом».