Актуально

Російські хакери створили проблеми для мільйонів українських громадян

Російські хакери створили проблеми для мільйонів українських громадян
На минулому тижні трапилася масштабніша російська кібератака. Цього разу – на українські державні реєстри. Наразі – за попередніми даними, - на два тижні, котрі фахівці взяли на відновлення, зупинена робота десятків баз даних.
За словами міністра юстиції Ольги Стефанішиной, атака призвела до тимчасового припинення роботи державних реєстрів, які знаходяться у компетенції міністерства, зокрема ЄДР (Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань).

Як пише NV, внаслідок хакерської атаки мова може йти про десятки баз даних.

Як повідомив ввечері 19 грудня російський Telegram-канал XakNet Team, в результаті атаки на ДП «Національні інформаційні системи» (НАІС) хакери вийшли на інфраструктуру зі всіма даними українського Мін’юсту. В повідомленні також стверджувалось, що після потрапляння в інфраструктуру міністерства сумарно викрали та видалили понад 1 млрд рядків даних. Зокрема ті, які зберігалися на резервному сервері в Польщі.

Вже наступного дня від міністра юстиції стало відомо, що відомство тимчасово призупинило роботу всіх реєстрів, які адмініструє, щоб запобігти подальшому поширенню атаки. Ольга Стефанішина запевнила, що інші інформаційні системи держави не постраждали. А усі дані в держреєстрах будуть відновлені, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За кібератакою на реєстри Мін’юсту стоять хакери Головного управління Генерального штабу ЗС РФ, повідомив т.в.о керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Володимир Карастельов, передає Укрінформ.

«Ймовірно ціллю хакерів могла бути паралізація державних послуг, збір розвідувальних даних та завдання економічної шкоди», – вважають в Інституті дослідження кібервійни.

Неможливо провести жодну угоду з відчуження нерухомого майна, договори купівлі продажу, оренди, дарування, договори іпотеки, росказала ВВС член Ради Нотаріальної палати України Наталія Козаєва.

Також немає можливості внести інформацію про зміну керівника, учасників юридичних осіб.

Крім того, за словами нотаріуса, призупинені державні програми виплат е- оселя, е- відновлення, приватизація комунального майна.

Наразі нотаріуси не можуть видавати жодні документи, пов'язані зі зверненням до реєстрів, але вони зможуть оформляти ті, які не потребують перевірки даних. Наприклад, можна посвідчувати заповіти, довіреності, засвідчувати справжність підписів, завірити вірність копій.

Щодо одружень та розлучень, для чого також потрібні дані з реєстрів, то, за словами очільниці Мінюсту, будуть використовуватися «паперові носії».

Як повідомило у Facebook Міністерство юстиції, з питаннями щодо роботи реєстрів можна звертатися у контактний центр системи надання безоплатної правничої допомоги: 0800 213 103. Крім того, функціонує гаряча лінія +380 44 364 2393. Звертатися за роз’ясненнями можна з 9:00 до 17:00.

ТОП новини

"ВК" у PDF