Сергій Кондрашенко: "Кіровоградська міліція цілком готова до того, щоб виконати свої функції та не допустити порушень виборчого законодавства"
- 20 серпня 2015, 16:06
Вчора начальник УМВС України в Кіровоградській області Сергій Кондрашенко побував «на прямому зв’язку» з жителями області. Подібні телефонні сеанси, за словами головного міліціонера області, він планує проводити 1-2 рази на місяць.
Так, наприклад, Сергія Кондрашенка запитали, чи вважає він доцільним надання громадянам дозволів на зберігання вогнепальної зброї. На що він відповів: «Не в нашому суспільстві, не в наш час. Можливо, через покоління.
Як не прикро констатувати, але більш, ніж 20 відсотків, скоєних на території області, тяжких злочинів вчинено з використанням зброї: ножів, дрібнокаліберних чи травматичних пістолетів. Це, фактично, і є моя відповідь на питання, чи можна дозволити вогнепальні зразки для вільного носіння.
Сама зброя – предмет підвищеної небезпеки. Користуватися нею можуть лише особи зі спеціальними навичками. Інакше - вона становитиме загрозу не лише для їх власників, а й загалом для оточуючих».
Відповідаючи на питання про ефективність роботи на території області громадських формувань, Сергій Кондрашенко зазначив:
«Основна функція патрулів – це профілактика. Ми зробили все можливе для збільшення чисельності патрульних нарядів. Тепер спокій людей в Кіровограді бережуть не 40 осіб, як раніше, а 200. В найбільших містах області -більше 600 осіб. Результат роботи вже є.
Щодо видачі зброї цивільним патрульним, - продовжив очільник відомства, - то, відповідно до закону, є чітко визначена категорія осіб, яким дозволено носіння зброї. Для членів громадських формувань дозволено лише носіння засобів травматичної дії, тільки якщо це об’єднання зареєстровано у встановленому законом порядку. В іншому випадку – заборонено.
Однак члени громадських патрулів виходять на маршрути лише у складі міліцейських нарядів, тож необхідна зброя і спецзасоби у таких загонів фактично є».
А тим, хто телефонував і повідомляв, що боїться бути ошуканим, головний міліціонер порадив:
«Аби не стати жертвою шахраїв, я б наполегливо радив людям не довіряти незнайомим особам. Не переказувати гроші наперед, не називати номери платіжних карток чи будь-яких даних до них, купувати у перевірених місцях, з приводу будь-яких телефонних заяв чи пропозицій щодо вирішень питань за гроші – просто класти слухавку і вже телефоном з’ясовувати місцезнаходження своїх рідних. Так само, ні в якому разі не пускати малознайомих людей до своїх домівок».
Ще одне з питань, що зацікавило громадян стосувалося служби правоохоронців у зоні АТО. Сергій Кондрашенко, зокрема, повідомив, що нині на сході країни перебувають приблизно 100 працівників правоохоронних органів Кіровоградщини. Всі вони поїхали туди добровольцями. Ротація відбувається щомісяця.
«У нас черга стоїть з тих, хто туди проситься, але відпустити усіх не можемо», - додав головний міліціонер області.
Після «прямого зв’язку» з мешканцями області Сергій Кондрашенко відповів на кілька питань кореспондента сайту «весь Кіровоград».
Чи було для вас призначення на посаду керівника міліції Кіровоградщини неочікуваним?
Абсолютно неочікуваним. Мене викликали до Міністерства внутрішніх справ, я пройшов співбесіду і на наступний день вже був у Кіровограді. Сказали, оскільки ви виходець звідти, працюватимете там.
Ви працювали в надзвичайно складний час в Краматорську? Як ставляться місцеві мешканці до української міліції?
Що стосується відношення до української міліції, то довіра почала приходити після того, як ми на справах почали доводити, що українській міліції можна довіряти. Почало надходити більше звернень. Я питав людей, а чого раніше не зверталися, відповідали, що не було сенсу.
Місто Краматорськ можна назвати прифронтовим містом. Чи були ситуації, коли вам було реально страшно, як людині?
Пам’ятаю, коли Краматорськ почали бомбити, 10 лютого, а я якраз перевіз туди родину. Того дня прийшов додому раніше, щоб побути трохи з дітьми, якраз тоді і почали бомбити. Одразу вскочив у машину і поїхав у відділок, місто треба було перекривати. Чесно кажучи, в той момент страшно не було, страшно було потім, коли їдеш містом, а там трупи, купа поранених, все розвалено. Перше, що я побачив, під’їжджаючи до відділку, міліціонер, якому відірвало півголови і купу крові. Всього 35 трупів, 67 поранених тоді було, ми три доби провели на ногах. А скільки дітей, тому руку відірвало, тому ногу. Знайшли трирічну дитину, яку мама закрила собою. Дитина вижила, але ручки і ніжки посічені осколками. В таких ситуаціях, ніякий професіоналізм не допоможе. Але у нас така робота. Там, до речі, лишилися і ті, кому просто немає куди їхати.
Коли ви приступили до обов’язків головного міліціонера області, в якому стані була кіровоградська міліція? Чи багато потрібно змінювати?
Я не хочу критикувати попередників. Звісно, зміни потрібні. Але все не так просто, багато нюансів. Планів багато, над ними і працюватиму.
Ви ще не встигли приступити до виконання своїх обов’язків, як вже з’явилася заява місцевих громадських активістів, яких пов’язує дружба з вашим попередником, про вашу невідповідність посаді. Ваше ставлення до цього?
Я одразу після таких заяв запросив цих активістів до себе і прямо запитав, які у них до мене претензії. Єдине, що вони озвучили: ви говорите російською мовою. Так, розмовляю російською, я довго працював на Сході, трохи звик, але українська для мене не проблема, я говоритиму українською. Може, я їм ще й чимось іншим не підходжу і у них є своя кандидатура. Завжди були, є і будуть люди не задоволені тими чи іншими призначеннями.
Кіровоградщина завжди «славилася» фальсифікаціями на виборах і минула парламентська кампанія не стала виключенням. В жовтні відбудуться вибори до місцевих рад. Чи готова кіровоградська міліція ефективно протидіяти фальсифікації і підкупу виборців?
Маємо чітко визначені завдання - це охорона громадського порядку. Цілком готові до того, аби виконати свої функції та не допустити порушень виборчого законодавства.
Останнім часом багатьох, в тому числі і на Кіровоградщині, цікавить, коли у нас з’явиться нова поліція?
Наразі ще нічого не зрозуміло, все в процесі. Я знаю загальні положення, прописані в законі, згідно з якими поліція в Україні має бути сформована до 1 серпня 2016 року. Яким шляхом це буде робитися у нас, побачимо. Я вже звертався в облдержадміністрацію і казав, що мені потрібно для реорганізації, яка техніка. Але, очевидно, цей процес знову передбачає скорочення штатів. Ну хіба що нам дадуть краще оснащення, що допоможе перекрити нестачу кадрів і ми зможемо нормально виконувати свою роботу.