Олександрівські "Нескорені": Допомагаємо війську і працюємо над розвитком нашої громади
- 13 квітня 2023, 10:25
Члени громадської організації «Спілка учасників АТО і ООС та волонтерів Олександрівського району Кіровоградської області "Нескорені"» із перших днів повномасштабного вторгнення плетуть маскувальні сітки, шиють армійський одяг, щотижня відправляють передачі на фронт, аби наближати перемогу України. Останнім часом приділяють багато уваги громадським ініціативам, аби розвивати Олександрівщину вже сьогодні.
Із повномасштабним вторгненням Росії в Україну у волонтерську родину влилися нові патріотично налаштовані та креативні люди. Це Володимир Шабанов, Тетяна Бажан, Ольга Черкас, Анастасія В’юнова та інші. На сьогодні у спілці близько 30 учасників, але багато з них на війні, зокрема й керівник організації Віталій Ситник.
Велика війна змінила й напрямки діяльності організації. До перемоги головним акцентом буде залишатися допомога передовій. Для цього приносять самі й організовують збори продуктів для фронту від жителів селища та сіл громади. Пригадують, як одного разу до штабу неочікувано прибув волонтер, який їхав з вантажем в гарячі точки, а запасів не залишилося, бо тільки завершили попередні відправки. Та за 15 хвилин, звернувшись до небайдужих олександрівців, «Нескорені» знов зібрали необхідне і завантажили машину, чим неабияк здивували водія. Аби забезпечити підрозділи футболками, термобілизною, флісками, плащами, розгрузками, безкаркасними ношами, активісти створили власний швейний цех, де трудяться місцеві жителі та вимушені переселенці. Після перемоги на базі швейного цеху планують відкрити сучасне ательє з пошиття одягу, що дасть додаткові робочі місця та збільшить випуск якісного одягу.
Члени спілки із прикрістю відзначають, що часто про волонтерів кажуть, що ті наче побираються, коли просять підтримувати їхню діяльність фінансово, але без підтримки оточення неможливо, адже ресурс потрібен регулярно. Тому придумують різні активності, аби залучати до допомоги якомога більше людей. Серед іншого це челенджі, коли охочі цивільні роблять фінансовий внесок на придбання одягу для військових, аби ті могли його отримати безоплатно. Серед учасників челенджу були і депутати селищної ради, і селищний голова Олександр Безпечний, і народний депутат України Олесь Довгий.
Одним із напрямків, що з’явився порівняно недавно, стала співпраця з військово-патріотичним центром «СОВА», який заснував після повернення із зони АТО/ООС учасник бойових дій з позивним Єгер, теж із «Нескорених». На своїх заняттях активіст вчив поводитися зі зброєю, проводячи страйкбольні ігри, які максимально наближені до реальних умов ведення бою, пояснював, що зараз бути крутим — це значить бути розумним, патріотично налаштованим. Оскільки з початку повномасштабного вторгнення Єгер став до лав ЗСУ, центром керує Ольга Черкас. Вона обстоює ідею, що у школах громади має бути запроваджене патріотичне виховання, а також заняття з основ володіння зброєю, домедичної допомоги та мінної безпеки.
Усього декілька місяців діє, та вже має своїх шанувальників кіноклуб Docudays UA при спілці, який здійснює ліцензійний показ документальних фільмів та організовує правопросвітницькі заходи в різних установах і населених пунктах громади. Успішним був і перший досвід в організації благодійного концерту у лютому.
Останні тижні «Нескорені», попередньо заручившись підтримкою керівництва селищної ради і відділу молоді та спорту, спрямовують свою діяльність на створення молодіжної ради в громаді, яка спрятиме розвитку молодіжних ініціатив.
Волонтер Володимир Шабанов резюмує:
Реквізити та контакти Спілка учасників АТО та волонтерів Олександрівському р-ну "Нескорені":
Рахунок: UA103052990000026005005108262
Картка: 4246 0010 0052 7519
Телефон: 099 951 45 06 (Володимир Шабанов)