---
Суспільство

В області триває реформування медичної галузі

В області триває реформування медичної галузі
Питання реформування галузі охорони здоров’я області було розглянуте під час засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Інформуючи присутніх про кроки зроблені у зазначеному напрямку, директор департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко відзначив, що протягом останніх років в області проводяться реорганізаційні, трансформаційні та оптимізаційні зміни, спрямовані на реформування галузі охорони здоров’я.
Так, за останні роки в області було відкрито 26 міських і районних центрів ранньої діагностики, у тому числі у Кіровограді – 4, в Олександрії – 1, в районах – 21 при центральних районних лікарнях, що укомплектовані вартісним обладнанням, придбаним за кошти субвенції державного бюджету.

Відчутно поліпшилась діагностична та лікувальна база і інших обласних лікувальних закладів, зокрема обласного госпіталю інвалідів війни, обласної лікарні, обласного онкологічного диспансеру, обласного наркологічного диспансеру та обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

У рамках Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства» в області був введений в експлуатацію обласний перинатальний центр, що дало можливість поліпшити стан надання висококваліфікованої медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим, і як результат – знизити материнську та дитячу смертність в області. За підсумками роботи показник дитячої смертності в області за 10 місяців цього року склав 8,26 на 1000 новонароджених живими (за 2011 рік цей показник складав 13,15 на 1000 новонароджених живими).

Протягом останніх 5 років в області проводились заходи щодо подальшої модернізації мережі закладів первинної медичної допомоги: створено 25 Центрів первинної медико-санітарної допомоги як юридичні особи, реформовано 33 дільничні і селищні лікарні у лікарські амбулаторії, 14 фельдшерсько-акушерських пунктів виведено з облікового поля у зв’язку із критичним зменшенням чисельності населення. Мережа лікарських амбулаторій збільшилась на 55 медичних закладів.

Олег Рибальченко відзначив, що в області наразі триває процес оптимізації надлишкових лікарняних ліжок цілодобового перебування хворих. З 2010 року їхня кількість скоротилася на 1093 ліжка, зокрема, за 9 місяців поточного року в області було оптимізовано 85 надлишкових стаціонарних ліжок.

– В середньому, по центральним районним лікарням із 3161 ліжка існує готовність щодо оптимізації 477 ліжок. Це дозволить привести стаціонарні ліжка до нормативно необхідної кількості, і ні в якому разі не призведе до погіршення доступності населення до отримання якісної медичної допомоги, – відзначив посадовець.

На останок, директор профільного департаменту наголосив, що процес реформування медичної галузі, зокрема, оптимізація надлишкових стаціонарних ліжок не передбачає в будь-якому разі скорочення серед медичних працівників, яких в області й так гостро бракує. – Соціальний захист медпрацівників й надалі залишатиметься одним із ключових напрямків медичної реформи, – відзначив Олег Рибальченко.

ТОП новини

Вісточка на фронт

22 березня 2024, 11:34

"ВК" у PDF