Цікаві факти про вчителювання та навчання
- 28 вересня 2021, 15:33
2. Слово «школа» походить від грецького «сколе» і означає «вільний час, дозвілля». Слово «педагог» також грецького походження і означає «дитиноводіння». Раніше педагогами називали рабів, які водили дітей впливових людей у школу та зі школи, такі раби не були здатні до фізичної праці.
3. У Римі вчителі вперше стали державними службовцями і призначалися імператором.
4. Перші школи створилися у Китаї, Вавилоні, Індії, Ассирії в IV-V тисячоліттях до нашої ери.
5. У Київській Русі школи були при церквах, бо священнослужителі були найбільш освіченими людьми. Вчилися там діти бояр, купців, лихварів та заможних ремісників.
6. До революції 1917 року заможні родини винаймали гувернерів-іноземців. Вважалося, що земляки не мають хороших знань. Насправді ж іноземці часом не мали освіти і могли навчити лише іноземній мові. В Україні довгий час знищувалися освітні надбання українців, і тому більшість людей не знали грамоти.
7. У Давній Греції вчителів арифметики поважали і називали «калькуляторами», що означало «лічильник, рахівник». З латині слово «calculus» означає «камінець», у той час камінці використовували для рахування.
8. Раніше у школах до дітей застосовували тілесні покарання, які начебто покращували навчання. У Данії дітей карали до 1967 року, в Німеччині — до 1983, у Великобританії — до 1987 року. Є країни, які практикують покарання дітей і зараз.
9. По всьому світу навчання дітей починається у різний час: у понад 40 країнах навчальний рік починається 1 січня, в 16 країнах — у березні. Понад 120 країн виходять навчатися з 1 вересня.
10. У фінських школах починають оцінювати учнів після 12 років, система оцінювання від 4 до 10 балів. У Японії оцінок не ставлять, а періодично проводять тести і оцінки виставляють за 100-бальною шкалою. У Чехії та Німеччині найвищою шкільною оцінкою вважається «1», а найнижчою — «5». У Франції діє 20-бальна система оцінювання. А в США для оцінювання учнів використовують букви. Україна перейшла з 5-бальної на 12-бальну систему оцінювання у 2000 році.