---
Суспільство

Вільшанські хустки і маски-кукери

Вільшанські хустки і маски-кукери
Протягом масничного тижня — з 8 до 19 березня — у Вільшанському центрі українсько-болгарської культури Голованівського району діяла експозиція «Українська хустина — роду берегиня», на якій серед понад 20 хусток вперше представили обрядові маски персонажів болгарської культури — кукерів, котрі відлякують зиму.
Це традиційна для Вільшанщини виставка, цього року вона відбулася вшосте. На ній представили старовинні та сучасні хустки з різних куточків громади, частина з яких є власністю центру українсько-болгарської культури, частину ж для демонстрації надали власниці з особистих колекцій.

Відвідувачам було цікаво дізнатися, що в давнину в Україні хустки були білого кольору, в цьому полягає національний характер української хустки. Барвисті ж хустки були запозичені від болгар, а ті запозичили їх від турків та персів.

Також експозицію доповнили експонати українсько-болгарського музею ім. Івана Гуржоса, а саме старовинний болгарський жіночий одяг, стилізовані сучасні болгарські жіночі головні убори.

Цьогоріч на виставці вперше демонстрували головні убори болгарських персонажів — кукерів — ряжених, що виконують традиційні ритуали з відлякування злих духів. Під час новорічних свят та напередодні Великого посту кукери ходять та танцюють селами, щоб відлякати злих духів своїми костюмами та звуком химерних дзвонів, які кріпляться на поясі.

Тетяна Юганова
Вільшанські хустки і маски-кукери
Вільшанські хустки і маски-кукери
Вільшанські хустки і маски-кукери
Вільшанські хустки і маски-кукери

Календар

«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930