Як зробити покупки під час карантину безпечними?
- 29 квітня 2020, 13:20
Карантин продовжено до 11 травня, тому запобіжні заходи щодо профілактики захворювання на COVID-19 залишаються актуальними. В тому числі — у секторі торгівлі продовольчими товарами.
відвідувачів від захворювання на COVID-19.
До таких заходів відносяться вже усім відомі дистанціювання (рекомендована відстань між покупцями 1,5 м, кількість відвідувачів не більше одного на 10 м² площі торгівельної зали), забезпечення персоналу засобами індивідуального
захисту, проведення дезінфекції приміщень та обладнання, поверхонь, рекомендації відвідування закладів покупцями у засобах індивідуального захисту тощо.
Але є ще один сектор, який також потребує уваги — це захист продукції, яка реалізується у торгівельному закладі. Наразі найбільш безпечною у відношенні COVID-19 вважається продукція в упаковках, які захищають продукт від забруднення. Але що ж робити зі свіжими овочами та фруктами, які ми традиційно звикли купувати «на вагу»? І хоч за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я наразі відсутні докази того, що хвороба COVID-19 може передаватися через харчові продукти, в тому числі овочі та фрукти, або пакувальний матеріал, враховуючи інформацію про шляхи передачі COVID- 19, реалізація фруктів та овочів має також здійснюватися в спосіб, що гарантує дотримання протиепідемічних вимог.
Таким способами можуть бути:
• фасування фруктів та овочів продавцем у спеціально відведеному приміщенні або їх відпуск безпосередньо в торговельній залі через продавця (за умови наявності у продавця особистої медичної книжки, використання продавцем засобів індивідуального захисту, пакування продавцем фруктів та овочів в індивідуальну упаковку — одноразові поліетиленові пакети, паперові пакети, плівку, пластикові контейнери тощо, дотримання продавцем рекомендованої дистанції із покупцем, наявність засобів дезінфекції для продавців у торговельній залі;
• реалізація нефасованих фруктів та овочів шляхом самообслуговування покупцями в торговельній залі за умови забезпечення доступу до місця (зони) торгівельного обслуговування лише тих покупців, які мають засоби індивідуального
захисту (маски), забезпечення покупців (за потреби) одноразовими рукавичками, забезпечення пакування покупцямифруктів та овочів в індивідуальну упаковку, забезпечення наявності і доступності для покупців засобів дезінфекції у торговельній залі.
Крім цього, рекомендується перед вживанням куплених овочів та фруктів ретельно їх промити в домашніх умовах, а також, де це є доречним, піддати термообробці. Дотримуйтесь зазначених рекомендацій аби ваші покупки (та й ваше перебування у закладах торгівлі) були безпечними! Будьте здорові!
Тетяна Кривошея