---
Суспільство

Заспівує зибківська «Забава»

Заспівує зибківська «Забава»
Колективу «Забава» Зибківського сільського Будинку культури Онуфріївського району ще не виповнилося й двох років, а їхні згуртованість та любов до співу, здобрені красивими голосами, одразу створюють святковий настрій у тих, хто їх чує. Створили артисти свято і нам, розпочавши спілкування з пісень «Выйду на улицу» (Зибкове — село, засноване у XVIII столітті переселенцями з Росії) та «Ой зелене жито, зелене». Керує колективом директорка Будинку культури Марина Вельган.
«Забаву» я створила, як тільки прийшла на цю посаду, тоді ж і відкрила в собі співочий талант (уявіть, так буває!), — розповідає Марина Вадимівна. — До цього працювала в агрофірмі, а взагалі за освітою ветлікарка. (Така зміна професії досить важка, але цікава: в культурі завжди щось нове — і екстрим, і адреналін, і гарний настрій). Усім односельцям пропонувала приходити співати. І що цікаво: усі, хто зараз тут, — відгукнулися на пропозицію одразу. Хто хоче піти з колективу — не тримаємо, хто приходить — тому раді. На репетицію кожен з нас приносить ідею виконати ту чи іншу пісню, ми усі разом її обговорюємо і визначаємося з репертуаром. Співаємо і під мінусову фонограму, і під живий музичний супровід, який забезпечує баяніст-гармоніст Іван Васильович Смолянінов. Звісно, співаємо й акапельно. Окрім співу ми танцюємо, робимо мінівистави. Зибківчани з нетерпінням чекають на концерти у Будинку культури: зал у нас завжди повний, навіть лавки додаткові заносимо.

Галина Михайленко: — Я корінна зибківчанка, у минулому вихователька дитячого садка, нині на пенсії. Співала в хорі з восьмого класу, виступаючи не лише в селі, а й в обласній філармонії. Коли інколи запрошували в Будинок культури виконати ту чи іншу пісню, а тепер ходжу сюди постійно.

Ніна Жиліна: — З міста перебралася в батьківську хату у Зибковому, і тепер мій дім — тут. Співала, коли навчалася в технічному училищі, потім лише вдома, а нині у «Забаві», і так ця справа подобається, що тепер додому навіть купила мікрофон.

Катерина Іваницька: — Я теж жителька села, теж співала у шкільні роки, працювала у колгоспі кухарем, вийшла на пенсію, тепер співаю в колективі, чому надзвичайно рада.

Валентина Кальма: — За фахом я економістка, працювала у колгоспі і співала в колгоспному хорі. Тепер дякую Марині Вадимівні, що мені є куди приходити, адже залишилася одна у великому будинку.

Любов Шаргуленко: — Я родом з Устинівщини, переїхала сюди 42 роки тому. Працювала у школі вчителькою, люблю пісню, пробувала себе: співала і в хорі, і сольно, брала участь в різноманітних оглядах, але по-справжньому співаю тільки зараз.

Ганна Білоглав: — 35 років минуло, як я приїхала сюди з Олександрійщини. Завжди співала в хорі, продовжую й зараз.
Ольга Погребняк: — Я народилася в Алтаї (РФ), жила в Оренбурзі, а це вже 26 років, як життя привело в Зибкове. Я соціальна працівниця. Між обслуговуванням підопічних забігаю до Будинку культури. Люблю співати: співала в училищі, вдома з мамою, в хорі і сольно, навіть коли їду на велосипеді — теж співаю.

Оксана Кононенко: — Я корінна жителька, співала і в школі, і в швейному училищі, 10 років співала сольно, а тепер — і в колективі. (А ще Оксана спеціально до нашого приїзду випекла пресмачний і прегарний коровай — ред.).

Іван Смолянінов: — Музику люблю з дитинства, у шкільні роки навчався в музичній школі у Зибковому. Легко граю по нотах, на раз підбираю мелодію на слух. Працював свого часу директором Будинку культури, в кінофікації, інструктором по спорту (я майстер спорту Радянського Союзу з велоспорту). З жіночим колективом працювати легко. Спрацювалися! Підказуємо одне одному, як краще виконати той чи інший твір.

Марина Вельган: — Я родом з Олександрії, у селі вже 20 років. Мені приємно, що «Забава» дає наснагу і нашим глядачам, і нам самим. Як люди творчі, дуже переживаємо, щоб, коли відбудеться утворення великих громад, наш Будинок культури не закрили, бо тоді усім нам зовсім ходити не буде куди.

Тетяна Юганова

Стрічка новин

"ВК" у PDF