Надбавки вчителям і придбання шкільних автобусів – пріоритетні завдання керівникам територій в роботі по освітній галузі
- 27 серпня 2015, 11:37
Одним із актуальних питань, що хвилює педагогічну громадськість області, залишається виплата надбавки за престижність праці педагогічних працівників (у граничному розмірі 20%) та щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків.
Який стан справ у цьому напрямку в області розповів під час колегії облдержадміністрації директор департаменту освіти і науки ОДА Володимир Таборанський. Він повідомив, що найбільший відсоток грошової винагороди до посадового окладу передбачено у Кіровоградському районі (70%), дещо менше - у Маловисківському, Олександрійському та Гайворонському районах. А от кошти на ці цілі взагалі не виділили Бобринецький, Долинський, Компаніївський, Новгородківський, Новоукраїнський, Олександрівський, Устинівський та Онуфріївський райони, в останньому також не передбачено кошти на виплату надбавки за престижність праці.
Інформацію Володимира Таборанського доповнила голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Світлана Скалько. Вона розповіла наскільки негативно фінансовий бік питання впливає на ставлення до професії вчителя молодих фахівців і врешті призводить до плинності кадрів.
Озвучена інформація не залишилася без реакції голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка. Звертаючись до присутніх голів РДА він заявив: "Я звертаюсь до керівників територій – визначайтеся із пріоритетами у своїй роботі, серед яких мають бути і вчителі. Цифри нуль у надбавках для педагогів я не сприймаю. Аби виправити подібну ситуацію, маєте збільшувати доходи територій".
При цьому Сергій Кузьменко також зазначив, що Кіровоградщина сподівається на рішення Уряду про індексацію заробітних плат, але вже зараз облдержадміністрація готова ініціювати перед депутатським корпусом обласної ради підвищення фінансування видатків на освітню галузь і тих закладів, що належать до обласної комунальної власності.
Окремо Сергій Кузьменко просив директора профільного департаменту прокоментувати стан справ по шкільному автобусу. Володимир Таборанський повідомив, що підвезення до навчальних закладів потребують 7928 учнів області, всі вони ним забезпечені. Наразі в області працюють 192 шкільних автобуси, для підвезення учнів до шкіл залучається і орендований транспорт. За словами Володимира Таборанського, для придбання шкільних автобусів кошти у місцевих бюджетах поточного року не закладались, а от по державному – передбачено 3,3 млн. грн. А тому голова ОДА повторив своє завдання, озвучене і на початку колегії про необхідність відпрацювання шляхів співфінансування для придбання шкільних автобусів по районах.