День неспішного мистецтва не оминув Олександрівку
- 20 квітня 2018, 16:28
14 квітня вперше в Україні проводилась міжнародна музейна акція — День неспішного мистецтва або Slow Art Day. До акції, що тривала від 12-ї до 13-ї години, приєднався і Олександрівський районний краєзнавчий музей. Акція проводилась за принципом: «Більше — це менше», за яким музеї та галереї світу прагнули спонукати відвідувачів неспішно та вдумливо оглянути обмежену кількість мистецьких творів (не більше п’яти).
Творчість художника В’ячеслава Малини була представлена картиною «Чарівні русалії». Це твір у стилі експресивного пуантилізму, де за допомогою окремих крапок створено чарівний весняний вінок життя з листя і квітів. Картина належить до серії творів художника «Сила хрещатого сонця».
Привернула увагу учасників акції і картина майстрині петриківського розпису Віолетти Величко «Дерево життя». Твір виконано в автентичній українській манері за допомогою гуаші в теплих кольорах. На картині зображено яблуню, одночасно вкриту весняними квітами і осінніми плодами. На дереві життя знайшли собі місце дві зозулі, що символізують нелегку жіночу долю.
Задоволені були й шанувальники творчості члена Національної спілки художників України, лауреата обласної премії в галузі образотворчого мистецтва імені Олександра Осьмьоркіна Федора Лагна. Адже їм для неспішного перегляду була запропонована картина «День рибалки», виконана у притаманному художнику неповторному стилі.
Порадував олександрівців і художник Олег Цвік. Його «Хатинка біля річки» (на фото) є зразком реалістичного мистецтва. Відвідувачі музею не приховували своїх емоцій. Їм хотілось зануритись у теплі води лісової річечки, покататися на човні або просто посидіти на лавочці біля води.
Відвідувачі познайомилися з роботою Неллі Кірман «Суботовські хрести, мальовані Шевченком». На картині відтворено сільський мальовничий краєвид, що його міг бачити Тарас Шевченко, побувавши у рідному селі гетьмана Богдана Хмельницького.
Під час Дня неспішного мистецтва відвідувачі музею не тільки детально переглянули картини художників, а й дізнались детальніше про життєвий і творчий шлях митців. Наприклад, В’ячеслав Малина напередодні цьогорічного Великодня долучився до розпису писанок і великодніх кроликів на Софійському майдані у Києві. Один із кроликів там — його робота. Неллі Кірман цієї весни встигла провести велику й успішну виставку в Харкові. Федір Лагно на Великодньому благодійному аукціоні в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї виділив на добру справу одну із своїх робіт. А Олег Цвік мріє про велику виставку власних картин в Олександрівському районному Будинку культури.
Година, відведена на День неспішного мистецтва, пролетіла непомітно. На пам’ять про міжнародну музейну акцію, започатковану десять років тому американцем Філом Террі, залишилися фотографії і сподівання на нову зустріч у наступному році.
Між іншим, День неспішного мистецтва в Україні проводили 35 музеїв, заповідників і картинних галерей з 12 регіонів. На Кіровоградщині неспішно переглядали картини художників ще в Кіровоградському обласному художньому музеї.
Василь Білошапка,
директор Олександрівського
районного краєзнавчого музею