Знам’янський район
Суспільство

Духовні скарбниці від єпископа Боголєпа

Духовні скарбниці від єпископа БоголєпаУ час посту, напередодні Страсного тижня, все більше віруючих звертається до Святого Письма, вчитується у його рядки та намагається зрозуміти для себе шлях, пройдений Христом, відкрити нові грані свого власного світосприйняття та філософії життя.
29 березня єпископ Олександрійський та Світловодський Боголєп зустрівся з вірянами у приміщенні Знам’янської райдержадміністрації. Наголошуючи на тому, що зустріч має бути неформальна, єпископ одразу запросив усіх присутніх до діалогу. Головна ідея візиту була визначена в наступних словах:

«Я розумію, що всі ми різні. Ми можемо знати щось і не знати, і трьох життів мало, щоб зрозуміти все, головне — прагнути розуміння. Кожен християнин має постійно розвиватися, вчити слово Боже. Важливо, щоб ми не зупинялись у цьому розвитку і знали хоч би мінімум».

Поступово, подія за подією, описаних у Євангеліях від Іоана, Марка, Матвія і Луки, виступаючий зробив огляд входження Христа в Єрусалим, суда, розп’яття та воскресіння. При цьому він порадив читати послання в усіх чотирьох інтерпретаціях, адже Марк написав перше Євангеліє за 40 років після воскресіння Христа, а Іоан значно пізніше, у кожного були свої слухачі й власне тлумачення.

У розповіді єпископа Боголєпа було чимало й акцентів, відповідей на питання, якими найчастіше цікавляться християни, аналізуючи події, яким понад дві тисячі років. Чи знав Христос, що він помре на Голгофі? Чому він не захистив себе? Відповідь така: знав і розумів, на що йде, саме тому і прийшов до людей на землю, хотів показати шлях великої жертовної любові.

Входження до Єрусалиму, сприйняття Христа як месії людьми і люта ненависть тих, хто так боявся втратити владу — то окремий погляд на події, адже саме вони яскраво описані у різних книгах, але передають одну суть — зраду одного з апостолів Іуди і запродання сина Божого за 30 срібних. У багатьох фактах історичного і навіть археологічного тлумачення на сьогодні відбувається інтерпретація цих подій. Хтось стверджує, що Ісус ніс свій хрест на гору для розп’яття, інші доводять, що це був не зовсім хрест, а тільки його верхня горизонтальна частина, тобто перекладина. Не однозначне від того і зображення сьогодні самого хреста. Більше того, існують переконання, що і розп’яття теж було не таким, як ми сприймаємо його з традиційних джерел…

Пояснюючи різність тлумачень подій в Єрусалимі, єпископ Боголєп неодноразово наголошував, що все більше вчених (і не тільки вчених) відтворюють їх дуже детально: існують цілі карти-схеми розташування храму в Єрусалимі, допитів Ісуса, суду, шляху на Голгофу. Крім того, досі загадкою для багатьох науковців лишається плащаниця, в яку був загорнутий Ісус. Чимало зазначених подій екранізовано.

Підсумовуючи зустріч-спілкування, єпископ Боголєп звернувся до присутніх зі словами вдячності за візит і зауважив: «Не лишайте отримані сьогодні знання, не сприймайте їх як даність, яка може зникнути, продовжуйте далі питати себе і шукати відповіді, адже від цього залежить ваша віра, світогляд…»


Духовні скарбниці від єпископа Боголєпа

"ВК" у PDF