---
Суспільство

У 2018 році на Кіровоградщині на користь дітей стягнуто більше 18 мільйонів гривень аліментів

У 2018 році на Кіровоградщині на користь дітей стягнуто більше 18 мільйонів гривень аліментів
Під керівництвом заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Світлани Лобанової відбулася нарада з питання впровадження органами державної виконавчої служби вимог законодавства щодо посилення відповідальності неплатників.м
На початку засідання Світлана Лобанова відзначила, що 6 лютого вступив в дію закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів". Зазначеним законом введено низку нових обмежень стосовно злісних неплатників аліментів. Відтак, особи, які завинили відповідні виплати більше 6 місяців можуть бути обмежені у праві виїзду закордон, користування зброєю, транспортним засобом. Передбачається й стягнення у вигляді примусових суспільно корисних робіт терміном від 120 до 240 днів.

За інформацією начальника Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Вадима Гуцула, минулого року на території області встановлено більше 4,5 тисяч осіб, які ухилялись від сплати аліментів. Відносно них було видано 1400 ухвал суду на заборону виїзду закордон. Проте після змін в законодавстві, до кінця березня відповідне рішення судів буде прийнято по всіх цих особах.

За словами Вадима Гуцула, з початку року стягнуто більше 18 мільйонів гривень заборгованих аліментів на користь 11 608 дітей. Лише за останній тиждень з нерадивих батьків стягнуто 4,2 мільйони гривень. За підсумками минулого року загальна сума стягнень складала 65 мільйонів гривень.

Він також підкреслив, що змінами до законодавства чітко визначено право дитини на аліменти, а не право матері. Тож на вимогу платника аліментів, витрачання цих коштів може проконтролювати служба у правах дітей.

Вадим Гуцул також повідомив, що нині розглядаються нові законодавчі ініціативи щодо збільшення мінімальної суми аліментів із 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до 1 прожиткового мінімуму та запровадження 30% пені відносно боржників, які ухиляються від сплати аліментів понад рік.

Також під час наради розглянуто питання про стан виконання нормативних актів, які посилюють відповідальність боржників по аліментам та проблемні питання, що мають місце під час їх виконання. Проаналізовано також питання щодо забезпечення відділами з питань пробації виконання вимог КУпАП в частині притягнення боржників – неплатників аліментів до відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт.


"ВК" у PDF