Коли робота в радість
- 12 січня 2018, 09:49
Нагадуємо, що скандинавське мистецтво хюґе — це уміння знаходити щастя у простих речах. Наприклад, чудово, коли є ті, хто організовує свята, і ті, хто на ці свята приходить.
Розповідає Катерина Вотусь: — При Будинку культури займаються шість колективів: драматичний, художнє читання і вокальний — доросла та дитяча групи. Звісно, їх знають у нашому селі, представляють вони село і на районних заходах. Найактивніші серед них — Світлана Сидорко, Ірина Ковальчук, Наталія Левчук, Зоя Пластун, Світлана Тертиця. Наша гордість — Вікторія Кумпан, яка чудово і грає ролі, і співає. Минулого року троє вихованців дитячої вокальної групи (керівник — Світлана Чигрин) брали участь у районному заході «Соловей фест», і усі троє отримали дипломи.
Катерина Мар’янівна відзначає свою тісну співпрацю як із місцевою школою — з учителями та учнями, так і з бібліотекою:
— Зі школою ведемо історію села — збираємо спогади односельців старшого і середнього віку, з цим ретельно працює учителька історії Світлана Дудник. Разом упорядковували матеріали для книги «Історія Новгородківського району», у більшості використавши наробки учительки Ольги Македонської.
Продовжує Вікторія Дудник: — Минулорічна випускниця Дарина Задирака писала роботу у рамках обласного краєзнавчого конкурсу до 9 Травня «Я пам’ятаю, я пишаюсь» і увійшла у десятку кращих. У бібліотеці на відвідувачів чекає постійно діюча виставка «Краса, що плекається душею». Це наш народознавчий куточок, куди жителі приносили стародавні речі та свої вишивки. У жовтні минулого року тут відбулася зустріч з нашою землячкою поетесою Катериною Горчар, на якому серед інших були присутні й учасниці сільського клубу за інтересами «Подруга». Він створений у 1985 році, його відвідувачки — жінки різного віку. Тут вони діляться рецептами, обмінюються схемами для рукоділля. У клубу є план і статут, якого ми чітко дотримуємося, адже у наших «подружок» скільки ініціатив, що часто ми за ними не встигаємо. Одним із незмінних пунктів плану є прибирання біля братської могили у селі. Тісно працюємо з радою ветеранів та її головою Нелею Калюжною.
— З дітьми минулого року були на екскурсії у дендропарку «Веселі Боковеньки», — розповідає Катерина Мар’янівна. — Щороку до нас приїздять артисти районного Будинку культури і обласної філармонії. Допомагають у цьому місцеві фермери. За рахунок місцевого бюджету у свій Будинок культури ми придбали комп’ютер, замінили двері, придбали сценічні костюми для дорослого вокального колективу, придбали костюми Діда Мороза й Снігуроньки. Проблеми — тече дах і немає… баяніста. Хоча й переходимо на фонограми, та любимо живу музику. На ремонт будівлі виготовили проектно-кошторисну документацію, але проект доже дорговартісний, тому ремонт загадали на Новий рік, щоб бажання збулося.
Найулюбленіші свята наших жителів — Івана Купала, День людей похилого віку, Восьме березня, коли ми намагаємося згадати чи задіяти усіх односельчан. Ну і, звісно, новорічні і Різдвяні свята пройшли весело: день Святого Миколая у школі, новорічний карнавал для дітей і дорослих 31 грудня. А 13 січня на односельців чекатиме програма «Прийшли віншувати до вашої хати».
Запрошуємо до Інгуло-Кам’янки!