Святкували на Інгульці та на Інгулі
- 2 жовтня 2017, 17:14
Свято селища Єлизаветградка (фото 2, 5), схоже, стало традиційним. Другий рік поспіль для місцевих жителів влаштовують це чудове дійство.
У селищі не повірили прогнозу погоди і планували святкувати у парку біля міського Будинку культури. Та прогноз виявився правильним, і в середині дня полив дощ. Тож свято проводили у приміщенні Будинку культури.
На сцені концертної зали юрмилися аматори сцени, а перший ряд зайняли організатори свята і поважні гості. З Днем селища єлизаветградківців привітали селищний голова Юрій Голуб, голова Олександрівської районної ради Григорій Гончаренко, помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Катерина Бондаренко, голови фермерських господарств Станіслав Бакаляр та Олександр Пісний. Фермери вручили пайовикам і своїм кращим працівникам грамоти і цінні подарунки. Від народного депутата України Олеся Довгого подарунок чекав найстарішу жительку селища Марію Хлівицьку, яка розміняла сотий десяток.
Порадували святковим концертом і єлизаветградківські учасники художньої самодіяльності. Гучними оплесками нагородили жителі селища і вокалістів, і співаків, і музикантів.
А після концерту були танці, розіграш безпрограшної лотереї і, звичайно, смакування чудових страв місцевих кухарів.
Старовинне село Родниківка цього року ювіляр (фото 1, 3, 4). 265 років тому неподалік витоків Інгулу і українського хутора Могильова розмістили 11-ту роту війська Нової Сербії. Нове поселення назвали Сентовим, бо більшість вояків переселились з однойменного міста на Балканах. А Родниківкою село стало після Другої світової війни, коли викорінювали іншомовні назви. Щоправда, тоді українському степовому селу дали не українську, а російськомовну назву…
Про ці та інші сторінки історії Родниківки на початку Дня села розповів сільський голова Олександр Назаренко. Крім нього родниківців щиро вітали голова Олександрівської районної ради Григорій Гончаренко, помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Катерина Бондаренко, начальник відділу культури райдержадміністрації Антоніна Штим (її коріння походить з цього села та й, власне, вона виросла тут у своїх дідусів та бабусь), голова сільської ради ветеранської організації Галина Чайка.
Народний депутат України Олесь Довгий підготував родниківцям пам’ятні подарунки у кількох номінаціях. Їх у День села отримали найстаріша жителька Родниківки Юхимина Заводій, 1924 року народження, наймолодший мешканець Антон Белін, який народився у липні нинішнього року, сімейне подружжя Андрія і Валентини Шкарадюків, яке не так давно відзначило діамантове весілля — 60-річчя подружнього життя, найбагатша на дітей мама Тетяна Бернацька, яка пишається своїми сімома дітьми, чотирнадцятьма онуками і сімома правнуками, господарі найгарнішої та найохайнішої оселі Андрій та Ольга Шаманські.
У фойє Будинку культури можна було помилуватись чудовими роботами місцевих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Усіх їх спеціальними дипломами відзначила сільська рада. До речі, у фойє експонувалась ще і виставка дарів родючих родниківських городів, підготовлена школярами села на Інгулі.
Святковим концертом жителів Родниківки порадували не тільки місцеві народні таланти, а й гості з Голиківського сільського, Олександрівських районного та міського Будинків культури, Любомирського сільського клубу. Гостей виконком сільської ради відзначив подяками.
Після концерту організатори свята (сільська рада та відділок сільгосппідприємства «ТОВ Агроконаткт-Н» на чолі з керуючим Андрієм Заліським) частували селян рибною юшкою, пловом та кулешем. Планували на вулиці ще й спортивні змагання влаштувати, але перешкодила злива. Та й без цього перший в історії Родниківки День села вийшов на славу! Родниківці вирішили, що знову зберуться на святкування вже через п’ять років — на 270-річний ювілей.