Іконопис — не просто захоплення, а поклик душі
- 18 вересня 2017, 10:47
Про дмитрівчанку Інну Дубосар (на фото) знають далеко за межами області. Її роботи — чи витинанки, чи то картини на склі вражають своєю красою і вишуканістю. Ще одним скарбом творчості нашої землячки є іконописання, і це не просто захоплення — це поклик душі, який привів майстриню до міжнародного рівня.
— Інно, поділись з нами своїми успіхами на конкурсі в Болгарії.
— XV Міжнародний ярмарок традиційних ремесел, який відбувся 2-5 вересня, вперше в історії конкурсу презентував іконографію. Фаворитами завжди були майстри з Болгарії, Албанії, Росії, Румунії та України. Це був мій дебют іконописання на рівні учасників з п’яти країн. Від України була одна я. Це дуже відповідально.
Усі нагороди та перші місця цього престижного своєрідного змагання лишились у Болгарії. Я не стала призеркою, але привезла в Україну диплом та відзнаку. Я задоволена, що поїхала, і вважаю, що це був результат, адже у мене виникли нові знайомства.
— Які ікони ти малювала під час конкурсу?
— Я робила дві ікони: болгарську та українську. Образ болгарської визначали
організатори, а українську — обирала сама.
— Коли ти почала захоплюватись саме таким образотворчим мистецтвом?
— Думаю, що покликання це робити у мене виникло з дитинства, коли я почала відвідувати церкву і вдивлялась у ікони. Фахово цим займатися я почала три роки тому, під час навчання у Черкаському художньому технічному коледжі. Ми навчались різним технікам та художнім напрямкам, але саме там я зрозуміла тонкощі іконописання. У мене почало виходити, та й дуже подобалось.
— Ікони дуже індивідуальні витвори мистецтва. Для кого ти їх малюєш?
— Так, цілком згодна. Тому у мене існують три напрямки їхнього життя: я їх дарую людям, малюю спеціально на виставки і виконую замовлення для інших людей.
— Бажаємо тобі, Інно, подальших успіхів!